Jágrův Omsk proti Magnitogorsku odvrátil hrozbu mečbolu

16:10
MOSKVA - Hokejisté Omsku vyhráli ve třetím duelu čtvrtfinále KHL 6:3 v Magnitogorsku a díky prvnímu vítězství v sérii snížili na 1:2 na zápasy. Důležitý vyrovnávací gól ve třetí třetině dnes vstřelil Roman Červenka po přihrávce Jaromíra Jágra.

Omsk na ledě Metallurgu prohrával dvakrát o dvě branky a hrozilo mu, že ztratí i třetí duel série, což je stav, který se otáčí jen zřídka. Magnitogorsk s českým reprezentačním kapitánem Tomášem Rolinkem vedl po první části 2:0 a ještě po polovině zápasu 3:1. Do druhé pauzy však Avangard snížil a ve třetím dějství otočil skóre čtyřmi brankami.

Obrat zahájil ve 49. minutě svou čtvrtou trefou v play off nejlepší střelec základní části Červenka, jenž dorazil brankářem vyraženou Jágrovu střelu. Avangard mezi 53. a 58. minutou nastřílel další tři branky, přičemž na gólové tečce Alexandra Perežogina se podílel asistencí obránce Martin Škoula.

Série pokračuje v úterý čtvrtým zápasem opět v Magnitogorsku.