18. září 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jak na Berbra? Slováci jdou v boji s neoblíbeným bossem příkladem

Slovenský hokejový fanoušek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský hokejový fanoušek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

PRAHA Vzpoura na Slovensku trvá. Zatím však výraznější revoluci nepřinesla. O co přesně jde?

Padesátka (vesměs nejlepších) slovenských hokejistů se vzbouřila proti vedení svazu a pohrozila bojkotem reprezentačních akcí: vadí jim úbytek talentů, s tím spojené mizerné výsledky a především kontroverzní volba svazového prezidenta, při které obhájil svůj post neoblíbený Igor Němeček.

Hlavní spor se vleče už skoro dva měsíce. Vedení tamního hokeje alespoň nedávno přislíbilo, že připraví změnu pravidel při dalších volbách na post šéfa. Ovšem těžko říct, jestli se tím vyhrocená situace zklidní.

Před hokejisty se každopádně za odvážný čin sluší smeknout. Neseděli v koutě a jasně dali najevo svoji nespokojenost. I proti nadřízeným.

Jejich krokem by se teď mohli inspirovat třeba čeští fotbalisté. A zkusit podobně vystrnadit třeba Berbra a spol.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.