11. října 2010 9:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jaká byla NHL v Praze? Hráči si užívali a fanoušci se bavili

Boston - Phoenix (Eric Belanger, vlevo, a Ray Whitney) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boston - Phoenix (Eric Belanger, vlevo, a Ray Whitney) | foto: Reuters

PRAHA Byl to šťastný výběr klubů. I důkaz toho, jak při organizaci projektu sbírat zkušenosti nebo se poučit z předešlých chyb. Letošní NHL v Praze porazila tu předloňskou na plné čáře. Rozdílů najdete několik.

Krátké srovnání

NHL 2008 vs. 2010
Týmy
:
NY Rangers vs. Tampa Bay - Boston vs. Phoenix Coyotes
Cena lístků: od 1990 do 7990 Kč - od 990 do 7990 Kč
Počet diváků: 33 969 - 28 289
Počet gólů: 4:2 - 5:5
Rozpočet akce: 100 mil. Kč (stejně)

Nabuzení Češi: Když Radim Vrbata trefil první gól víkendu, přispělo to celému průběhu. Ale pozadu nezůstali ani ostatní: do šancí se dostávali jak Hanzal, tak i Petr Průcha. "Když na začátku hrála česká hymna, běžel mi mráz po zádech," pravil David Krejčí. Ten byl pro změnu z útočníků Bostonu nejčastěji na ledě. Tak výrazný jako letos přece nebyl předloni z pětice českých hráčů nikdo. Ani Vrbata s Průchou.

Povedená kulisa: I když... Včera už přece jenom nebyla taková jako první den. Ale v sobotu stála za to. Do Prahy přijelo pár stovek amerických fanoušků a bylo to znát. Třeba když jednotně křičeli "Let’s go, Boston!" přidala se celá hala. Ne, při utkání NHL se nebude nikdy fandit jako v extralize, ovšem to trapné hrobové ticho jako tehdy už taky nebylo.

Grafika - NHL v Praze.

(Kliknutím na obrázek se vám otevře grafika o NHL v Praze)

Čeština v hale: Účinná maličkost: americký hlasatel byl tentokrát doplňován českým, tudíž celá hala rozuměla úplně všemu. Během reklamních přestávek navíc pořadatelé v sobotu představovali české hrající či vysloužilé legendy Hrdinu, Straku, Reichla a další, které byly zápasu přítomny. Při záběru na ně se jim dostalo hlasitých ovací od publika.

Cena lístků: Tehdy čeští fanoušci odcházeli zklamaní a před stadionem křičeli: "Takovou nudu za takové peníze?!" Letos byly lístky daleko levnější než v roce 2008 a lidé se už čertit nemohli, akce byla vydařenější. Ano, napomohlo tomu i zmizení přehnaného očekávání.

Najdete na Lidovky.cz