Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jako trojka na mistrovství nepojedu, vzkázal z Ruska jasně zkušený Hašek

Sport

  8:30
PRAHA - Skutečnost, že se neobjevil vnominaci na Švédské hry, přijal Dominik Hašek (46) víceméně s povděkem. Přestávku v ruské KHL si chce totiž užít v Praze s rodinou. Na Českých hokejových hrách, krátce před světovým šampionátem, by se ale docela rád už v reprezentačním dresu představil. Dostane ale šanci? Toť otázka.

Dominik Hašek v akci v dresu Spartaku Moskva. foto: Reuters

LN Jak si užíváte Sibiře, kde v těchto dnech dlíte? 
Pohodička. Máme tu teplo, jenom asi minus 10 stupňů. To v Chabarovsku, kde jsme v pondělí se Spartakem vyhráli 7:0, naměřili 25 pod nulou.

LN Váš tým už má v ruské KHL jistou účast v play off. Nebudete kvůli tomuhle faktu v posledních zápasech základní části trochu postrádat motivaci?
Snažit se budeme určitě pořád, ale jestli v mužstvu přece jen motivace trochu neklesne, to nedokážu odhadnout. Faktem ale je, že už není moc pravděpodobné, abychom se dostali z pátého na čtvrté místo, které by nám zaručilo, že úvodní sérii play off začneme hrát doma.

Čtěte také

LN Když už v těch několika posledních zápasech základní části víceméně o nic nejde, nepřemýšlíte o tom, že byste si naordinoval odpočinek?
Jestli budu chytat, nebo ne, je čistě věcí trenérů. Já s nimi o tomhle nediskutuju, doopravdy tohle nemám rád. Cítím se ale dobře, chytat chci, ale je samozřejmě možné, že teď třeba dají šanci našemu druhému brankáři.

LN Přenesme se nyní ze Sibiře do Česka. Trenér reprezentace Alois Hadamczik sice před nedávnem prohlašoval, že vás zřejmě před světovým šampionátem vyzkouší, na Švédské hry vás ale nenominoval. Čekal jste to?
Doslechl jsem se už dopředu, že ve Švédsku nejspíš chytat nebudu a že se snad se mnou počítá na České hokejové hry v Brně krátce před mistrovstvím světa. Jaké má trenér Hadamczik úmysly, sice nevím, ale když budu upřímný, docela jsem rád, že teď po delší době zase uvidím rodinu.

LN Bavili jste se v poslední době s Hadamczikem o vaší případné účasti na světovém šampionátu?
Tyhle věci jsme neřešili. Když jsme se viděli naposled, tak mezi námi proběhla taková běžná konverzace. Jak se mi daří, něco o ruské lize a tak. Reprezentaci jsme nerozebírali.

LN Vaše případná účast na světovém šampionátu se zřejmě do značné míry odvíjí od nominace Tomáše Vokouna. Vy byste byl ochotný mu případně dělat v reprezentaci i dvojku?
Kdybych měl být na mistrovství jako trojka, to bych na Slovensko nejspíš nejel. A kdyby mě trenér nominoval jako dvojku? Těžko teď na tuhle otázku odpovědět. Ideální by samozřejmě bylo, kdybych odjel na soustředění nároďáku a tam bychom si s trenéry ujasnili, jaké se mnou mají úmysly a co ode mě očekávají. Za nároďák jsem chytal naposledy před pěti roky na olympiádě v Turíně, kde jsem kvůli zranění odehrál jen jednu třetinu. Takže dost kluků, kteří teď v reprezentaci jsou, ani neznám. Důležité by samozřejmě také bylo, jak se v novém prostředí budu cítit.

LN Mimochodem, jak si vysvětlujete, že stejně jako loni jste i letos začal řekněme poněkud nevýrazně, ale vaše forma s postupem času opět letí nahoru?
Já pro svůj postupný rozjezd žádné vysvětlení nemám. Snad všechno souvisí s novým prostředím, na které si člověk musí zvyknout, stejně jako na spoluhráče.

Mohlo by vás zajímat