28. června 2014 14:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vránovi po draftu volal Ovečkin. Těším se, až se uvidíme, pravil Čech

Jakuba Vránu si vybral Washington Capitals. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakuba Vránu si vybral Washington Capitals. | foto: ČTK/AP

FILADELFIE/PRAHA Jedním z prvních, kdo gratuloval Jakubu Vránovi, kterého si v prvním kole draftu NHL vybral Washington, byl nečekaně kapitán jeho nového týmu Alexandr Ovečkin. Český útočník s ruskou hokejovou hvězdou Capitals krátce telefonicky pohovořil poté, co ho tým z hlavního města USA jmenoval jako celkově třináctého v pořadí letošního výběru nováčků.

Osmnáctiletému Vránovi předal telefon s Ovečkinem na lince mluvčí klubu a vše zaznamenávaly televizní kamery. "Co se děje? Nic moc. Jen mě teď draftovali Washington Capitals," říkal Vrána s úsměvem do telefonu.

Ovečkin přivítal českého mladíka v týmu, ten mu na oplátku připomněl, že ho na jednou turnaji v Rusku žádal o autogram. "Smál se," popsal Vrána konverzaci s ruským kanonýrem, s nímž by si rád jednou zahrál. "Těším se, až se uvidíme," řekl Ovečkinovi nejlepší střelec letošního mistrovství světa do 18 let.

Vrána hraje od patnácti letech ve Švédsku. V Česku hokejově vyrůstal v pražských Letňanech v hale, kterou vlastní bývalý reprezentační obránce František Kučera, jenž hrál v NHL i za Washington. Kučerův bratr Vojtěch je navíc skautem Capitals.

Zatím není jasné, zda se Vrána už letos přesune do zámoří, nebo zda zůstane v Linköpingu. Jisté je, že prosadir se do NHL je Vránovým hlavním cílem. "Ještě jsem nebyl v žádném kempu, nezkusil jsem to, tak nevím. Uvidíme. Udělám vše pro to, abych si vybojoval své místo," dodal.

Zatímco Vrána může vzhlížet k ruské hvězdě Ovečkinovi, druhý český hokejista v prvním kole David Pastrňák byl draftován do týmu, v němž hraje jeho slavný krajan a jmenovec David Krejčí. Osmnáctiletého útočníka si vybral jako 25. v pořadí Boston a Pastrňák se vyznal ze svého obdivu ke Krejčímu.

"Chci hrát jako on. Odmala je to můj idol. Rád bych se s ním setkal, chci se od něj učit. Bude to skvělé," uvedl Pastrňák, jenž byl z toho, že si ho vybral Boston, nadšený.

"Je to skvělý tým, jsem rád, že jsem jeho součástí," uvedl Pastrňák, který stejně jako Vrána působí ve Švédsku, v druholigovém Södertälje.

O tom, že se stal další český hráč členem rodiny Bruins, informoval tým i Krejčího. "Draftovali jsme Čecha. Jeho oblíbeným hráčem je David Krejčí!" napsali členové Bruins českému olympionikovi. "Ale houby," zněla odpověď. "Ano". "Tak to je úžasné," zakončil Krejčí, jenž je v současnosti v Bruins jediným českým hráčem.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.