Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jandač vytáhl Spartu ze dna: Kořením jsou body. Ne krása

Sport

  19:16
PRAHA - Začátkem listopadu byla hokejová Sparta na dně tabulky. A tak se společně se Lvem z KHL odhodlala k trenérské rošádě a ujal se jí Josef Jandač (44). Od té doby vzkvétá a místo bojů o záchranu může pomýšlet na play off.

Brno - Sparta (Jandač) foto: ČTK

LN Vytáhl jste Spartu až na osmé místo zaručující alespoň účast v předkole vyřazovacích bojů. Jste spokojený?
Nerad bych hodnotil stoupání tabulkou. Ztráta byla velká a když dvakrát prohrajeme, tak znovu budeme v krizi. Po dvou výhrách naopak můžeme být i v šestce. Teď jsou zápasy opravdu na krev a neřeším vzestup. Zajímají mě hlavně výkony a stabilizace mužstva.

LN A hraje tým podle vašich představ?
V posledních zápasech ano. Hráči plnili to, co jsme po nich chtěli.

LN V domácí aréně jste naposledy smetli Pardubice 9:2. Útočný hokej - to je váš styl?
Potřebujeme hrát hlavně tak, abychom sbírali body. Nemůžeme předvádět krásný hokej bez efektu. Je to stále dokola stejné. Pro všechny, kteří se tím živí, jsou kořením body i na úkor hokejové krásy. Když se to ale skloubí obojí, jako proti Pardubicím, tak je to úplně úžasné. Jde však o sport a nejde si nic naplánovat jako divadelní představení.

LN Velmi významnou změnu jste učinili v brankovišti, když jste Schwarze, který byl v létě označen za jedničku, vyměnili za libereckého Pince. Proč?
Reagovali jsme na to, že Marku Schwarzovi se ve Spartě od začátku až tolik nedařilo. I když někdo poukazoval na to, že Neuvirth ho do brány nepustil, ale my nemáme čas čekat na to, až se někdo zvedne. Taková byla realita. Myslím, že změnu potřeboval i samotný brankář. Kvality obou bych ale vůbec nechtěl srovnávat. Pince jsme angažovali, abychom posílili naší brankářskou dvojici či trojici. Poslední zápasy chytal Marcel Melicherčík. Jeho práci jsme sledovali od léta, čekal na svojí šanci a poté, co skončila výluka NHL, jsme ho dopsali na soupisku. A svou kvalitu z tréninků potvrdil. Uplynula ovšem příliš krátká doba na jeho obšírnější hodnocení.

LN Je úspěšné tažení se Spartou dostatečnou náplastí na váš předčasní konec ve Lvu?
K tomu bych se nerad vracel. Zkrátka vedení klubu se tak rozhodlo a mně nezbylo nic jiného, než to akceptovat. Převzal jsem Spartu a soustředím se jenom na ní. Jestli ve mě převládá, nebo nepřevládá hořkost... Nad tím nemám čas přemýšlet. Věnuji se jen mému týmu a hráčům ve Spartě.

LN V rámci Sportovního Holdingu Praha dochází ke spolupráci mezi Spartou a Lvem ohledně přestupu hráčů. Je to pro extraligový celek přínosné?
Ano. Když je třeba nedostatek hráčů na trhu, tak můžeme posílit o někoho ze Lva na základě toho, že je v jeho týmů přetlak. V tom je ta velká výhoda. Na druhou stranu někoho zabudujeme do sestavy, on začne hrát dobře, ale jelikož je hráčem Lva, tak časem putuje zpátky do KHL. Například jako teď Sekáč, ale je to prostě byznys. Obecně však mohu říct, že spolupráce je pro oba kluby jednoznačně prospěšná.

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.