17. dubna 2018 10:15 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jandač u nároďáku končí. Po šampionátu převezme Metallurg Magnitogorsk

Josef Jandač povede české hokejisty na MS naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Jandač povede české hokejisty na MS naposledy. | foto: ČTK/AP

PRAHA Josef Jandač po mistrovství světa skončí u hokejové reprezentace. Jeho dalším působištěm bude Metallurg Magnitogorsk v Kontinentální lize.

Devětačtyřicetiletému kouči skončí v červnu u národního mužstva dvouletý kontrakt. Podle prezidenta hokejové svazu Tomáše Krále již finišují jednání o Jandačově nástupci.

„V této chvíli se věnuji výhradně mistrovství světa a veškeré úsilí směřuji k turnaji v Dánsku. Působení u národního mužstva je pro mne obrovskou ctí a svoji misi na reprezentační střídačce chci pochopitelně uzavřít s co nejlepším výsledkem,“ uvedl Jandač v tiskové zprávě.

Národní tým převzal jako hlavní kouč před sezonou 2016/17, už rok předtím byl jedním z asistentů Vladimíra Vůjtka staršího. 

Trenér Jandač.
Trenéři Josef Jandač a Václav Prospal na české střídačce.

Šampionát v Dánsku bude jeho poslední příležitostí ukončit čekání na medaili z velké akce, kterou český hokej vybojoval naposledy v roce 2012. Tým vedený Aloisem Hadamczikem tehdy přivezl z mistrovství světa bronz.

ČTK