Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr našel letní útočiště v Las Vegas. Užívá si luxusu, fotí selfie i trénuje

Sport

  7:42
LAS VEGAS/PRAHA - Podepíšu, nepodepíšu? Budou mě někde chtít? A za kolik? V létě se v nejslavnější hokejové lize vždy licituje o nových smlouvách, manažeři zkoušejí po draftu NHL mladé talenty a hledají vhodné posily mezi volnými hráči. Letní dny plné napětí už se však druhým rokem netýkají Jaromíra Jágra, nejstaršího muže v soutěži.

Jaromír Jágr si život v Las Vegas užívá. foto: Facebook Jaromíra Jágra

Český útočník vyřešil svou budoucnost opět už v dubnu před mistrovstvím světa. A znovu si tak mohl užít dovolenou, po loňské zkušenosti zvolila opora Floridy podruhé za sebou americké „město hříchu“, tedy Las Vegas.

Jágr před odletem vyřídil nezbytné formality se sponzory a řešil problémy s prvoligovým Kladnem, které vlastní. „Musím se dostat do formy na příští rok. Kdyby chtěl někdo trénovat se mnou, dejte vědět,“ napsal začátkem června na Facebook členům Hokejové rodiny

Právě prostřednictvím internetu se fanoušci 43letého veterána dozvídají, co vlastně Jágr dělá.

Slavný hokejista si tenhle typ komunikace oblíbil, fotí „selfíčka“ (podle Jágra je příspěvek bez fotky jako hrát hokej bez branek), „postuje“ videa, která během minuty získávají tisíce „lajků“.

Naposledy v pondělí zaujala Jágrovy příznivce fotka s basketbalistou LeBronem Jamesem. „Je to neskutečný borec, není lepšího sportovce na světě,“ poznamenal Jágr, který ocenil kolegu, že jej vůbec zná a ví, jaké nosí číslo.

„Je to prostě bůh.“

Tenhle komentář se však v Česku bere skoro jako rouhání. Vždyť hokejový národ uctívá číslo 68, většina lidí ani Jamese neznala.

A Jágr se teď má opravdu božsky. Bydlí v pětihvězdičkovém hotelu Wynn, jehož skleněná fasáda večer odráží západ slunce. Noc se dá pořídit za zhruba 6 tisíc korun, ale cena za vybavené apartmá je čtyřikrát vyšší.

Luxusní komplex nabízí vyžití ve dne v noci. „Tak tady je moje posilovna,“ okomentoval Jágr s úsměvem fotku z osvětleného bazénu. 

Jeden večer „vyrazil za písničkou“ na diskotéku, aby si odpočinul od tréninku. Jágra uchvátil souboj rváčů UFC. „Vždy, když to vidím naživo, mám husí kůži. Neskutečný zážitek.“

Jágr se setkal i s boxerem Mikem Tysonem a zažertoval, že si jej najal jako nového kondičního kouče. Ve skutečnosti však dře sám, chodí na led v místní Ice Areně. Připravuje se na sezonu, v níž chce s Panthers útočit na Stanley Cup.

Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr.

Las Vegas je pro něj ideálním místem. Neonová oáza uprostřed nevadské pouště mu dodá anonymitu, na celebrity jsou tady navíc zvyklí.

Přesto by mohl dovolenkující Jágr převzít funkci „hokejového“ misionáře. Město podalo přihlášku do NHL, za rok se otevře nová moderní aréna a hvězdný Čech by novému klubu udělal reklamu. Nebo by tady rovnou hrál hokej?

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...