23. dubna 2015 18:12 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr poprvé trénoval s reprezentací. Růžička: Na mistrovství s ním počítám

Jaromír Jágr trénoval 23. dubna s hokejovou reprezentací v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr trénoval 23. dubna s hokejovou reprezentací v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

BRNO Po středečním příletu do Prahy zopakoval, že si chce nejdřív sednout s koučem Růžičkou. Že se bavit o mistrovství světa je předčasné. Teď už je ale víceméně jasné, že na hokejovém šampionátu v České republice Jaromír Jágr hrát bude. Trenér Vladimír Růžička totiž po čtvrtečním tréninku reprezentace v Brně, na kterém už byl i Jágr, uvedl: Řekl jsem mu, že s ním počítám."

A co on na to?
Řekl, že se uvidí, jak se bude cítit. Chci, aby v pátek hrál proti Finsku, ale mám o celkové nominaci na devadesát procent jasno.

Má velkou chuť hrát?
Myslím si, že ano. Trénoval s chutí.

Nic jeho startu tedy nebrání?
Něco jsme si řekli, což nechci veřejně rozebírat. Ale už je tady, tak věřím, že ho ukecám.

Jaromír Jágr trénoval 23. dubna s hokejovou reprezentací v Brně.
Jaromír Jágr trénoval 23. dubna s hokejovou reprezentací v Brně.

Prostě mu nominaci oznámíte, ne?
Zatím jsem trenér, tak bych to měl takhle určit. Počítám s ním, jen ho musíme dostat do pohody. Jarda je světová třída, ale musíme si uvědomit, že má nějaký věk a nesmíme si myslet, že nastoupí a dá pět gólů. Chce pomoct, chce hrát.

V NHL vypadl Winnipeg. Máte zájem o české hráče?
Ano. Chci, aby přijel brankář Pavelec a útočník Frolík. Zájem máme, ale nechci předbíhat.

Bude Pavelec jednička?
Řekl jsem, že to nejdéle v pondělí oznámím. Možná už v pátek. Víceméně to vím, ale jen to nechci zatím říkat. Pokud by Ondra (Pavelec) neprošel prohlídkou v klubu, tak počítám s Francouzem.