3. června 2015 16:48 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Fanoušek potěšil Jágra videem: 25 let hokejového života ve 28 minutách

Jaromír Jágr během semifinálového utkání s Finskem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr během semifinálového utkání s Finskem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Chcete si připomenout hokejovou kariéru fenomenálního Jaromíra Jágra? Pak k tomu máte skvělou příležitost. Jeden z jeho fanoušků vytvořil video, v němž jsou zachyceny nejpodstatnější momenty sportovního života české hvězdy a umístil ho na internet.

Už celé čtvrtstoletí je Jaromír Jágr profesionálem a brázdí hokejová kluziště po celém světě. 43letá legenda českého sportu si za tu dobu prošla osmi celky NHL, zahrála si v ruské KHL i za domovské Kladno. A také zlomila celou řadu rekordů.

„Myslíte si, že se dá 25 let hokejového života namačkat do 28 min na video? Já myslím, že dá,“ napsal Jágr na svůj facebookový profil, který sleduje 625 tisíc lidí. „Pokusil se o to můj fanoušek Randle McMurphy. Děkuji.“

Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „O tobě by měl být celovečerní film,“ napsal jeden z jeho příznivců. „I díky tvému úžasnému videu je pro mě tento den krásný,“ vložila svůj příspěvek Jágrova obdivovatelka.

V sestřihu samozřejmě nechybí momenty, kdy si Jágr sáhl na Stanley Cup, ozdobila ho zlatá olympijská medaile, nebo kdy s reprezentačními kolegy vydřel vítězství na mistrovství světa.  

Lidovky.cz