11. května 2011 10:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

'Jaromíre.' Také prohra má svoji písničku

Česko - Švédsko (Jágr v komunikaci s hlavním rozhodčím). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Švédsko (Jágr v komunikaci s hlavním rozhodčím). | foto: Reuters

PRAHA Písniček o slavných vítězstvích můžete slyšet dost, sem tam se ale objeví i opačný příklad. Jeden z nich najdete na albu skupiny Mig 21 Pop Pop Pop. "Hasnou hvězdy, už víme své. Na nájezdy prohráli jsme...," zpívá tklivě Jiří Macháček.

Po pár taktech se vnímavým hokejovým fanouškům vrátí vzpomínky na závěr čtvrtfinále mistrovství světa 2004. Ve středu si souboj se Spojenými státy čeští hokejisté zopakují ve stejné fázi turnaje.

PÍSNIČKA JAROMÍRE od Jiřího Macháčka

Před sedmi lety napínavé okamžiky sledoval Macháček společně s kytaristou Tomášem Polákem v jedné třeboňské hospodě. Když puk po nájezdu největší české hvězdy Jaromíra Jágra jen cinkl o tyčku, věděli oba muzikanti, že je zle. "To bylo jasné předznamenání, že to dobře nedopadne," myslel si tehdy Macháček. A domácí favorit skutečně v Sazka Areně vypadl. Jak se truchlilo v Třeboni?

Macháčka začala spontánně napadat první slova budoucí písničky. "Hospodský vypnul televizi, přehodil přes ní deku, my si sedli ke krbu a začali zpívat hokejový žalm. Úplně z nás vytryskl." Už jen mírně dopracovaný song "Jaromíre" zařadili na třetí album populární kapely.

JAROMÍRE

Hasnou hvězdy/ Už víme své/ Na nájezdy/ Prohráli jsme Tolik víry/ Tolik lásky/ Slzy tečou/ Halou Sazky Můžou vybrat/ Naše sázky/ Odpovídat/ Na otázky

Proč jsi nedal branku Proč jsi trefil tyčku Jaromíre, Jaromíre Zabolí to, zabolí

Že gól musí padnout/ Usínali snící Češi/ V postelích Do škol musí zítra děti jít/ Secí musí stroje zrno sít/ Chléb péct/ Saka šít/ Kovy kout/ Mouku mlít/ Musíme žít Snad příští/ Světový/ Mistrovství/ To jistí/ To se ví


VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.