23. prosince 2011 14:24 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jaroslav Holík přišel o nohu. Má smysl bojovat? ptal se

Jaroslav Holík.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Holík. | foto: ČTK

PRAHA Po vleklých problémech s levou nohou odebrali lékaři bývalému hokejistovi a trenérovi Jaroslavu Holíkovi část končetiny. Byla napadena zákeřnou infekcí.

Devětašedesátiletému rodákovi z Havlíčkova Brodu a několikanásobnému medailistovi z mistrovství světa doktoři po dvouměsíčním klidu nasadí pod koleno protézu. Operace prý byla nezbytná, neboť chorobný stav ohrožoval Holíkův život.

Někdejší hokejový útočník se svěřil deníku Sport s tím, že měl největší problém zvládnout situaci po psychické stránce. "Už se nedivím lidem, kteří si vezmou život," řekl. "Marodím s tím více než jeden rok, tohle byla moje snad jediná záchrana. Vyčkat se zásahem další tři dny, byl bych pryč."

"Původně mi měli vzít nohu nad kolenem, ale ukecal jsem je, aby to udělali až pod ním. A zatím je mi dobře," hodnotil svůj stav. Že ale bývalého vrcholového sportovce teprve nyní čeká nejtěžší životní etapa, ví. "Dokonce jsem si říkal, zda mi to vůbec za to stojí, abych ještě bojoval. Eda Novák odešel, Olda Machač už tu není. Vlado Dzurilla umřel, z fotbalistů zase Franta Veselý..."

Sílu, odhodlání a motivaci zůstat na světě tak čerpá ve své rodině: "Chtěl bych vidět vnoučata (Davida a Adama Musilovy - pozn. red.) v NHL, to mě drží nad vodou," dodal Holík.

Lidovky.cz, Vojtěch Lhota

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.