Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaroslav Holík přišel o nohu. Má smysl bojovat? ptal se

Sport

  14:24
PRAHA - Po vleklých problémech s levou nohou odebrali lékaři bývalému hokejistovi a trenérovi Jaroslavu Holíkovi část končetiny. Byla napadena zákeřnou infekcí.

Jaroslav Holík. foto: ČTK

Devětašedesátiletému rodákovi z Havlíčkova Brodu a několikanásobnému medailistovi z mistrovství světa doktoři po dvouměsíčním klidu nasadí pod koleno protézu. Operace prý byla nezbytná, neboť chorobný stav ohrožoval Holíkův život.

Někdejší hokejový útočník se svěřil deníku Sport s tím, že měl největší problém zvládnout situaci po psychické stránce. "Už se nedivím lidem, kteří si vezmou život," řekl. "Marodím s tím více než jeden rok, tohle byla moje snad jediná záchrana. Vyčkat se zásahem další tři dny, byl bych pryč."

"Původně mi měli vzít nohu nad kolenem, ale ukecal jsem je, aby to udělali až pod ním. A zatím je mi dobře," hodnotil svůj stav. Že ale bývalého vrcholového sportovce teprve nyní čeká nejtěžší životní etapa, ví. "Dokonce jsem si říkal, zda mi to vůbec za to stojí, abych ještě bojoval. Eda Novák odešel, Olda Machač už tu není. Vlado Dzurilla umřel, z fotbalistů zase Franta Veselý..."

Sílu, odhodlání a motivaci zůstat na světě tak čerpá ve své rodině: "Chtěl bych vidět vnoučata (Davida a Adama Musilovy - pozn. red.) v NHL, to mě drží nad vodou," dodal Holík.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat