1. května 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

JAROSLAV HOLÍK: V obraně jsme pomalí

Česko - Lotyšsko (gól Lotyšů). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Lotyšsko (gól Lotyšů). | foto: ČTK

PRAHA Čeští hokejisté v prvním duelu na letošním světovém šampionátu porazili po boji 4:2 Lotyše. Podle legendy českého hokeje Jaroslava Holíka (68) se Jágrovi a spol. povedl dobrý vstup do turnaje. Ovšem především z pohledu bodového zisku, jinak našel mistr světa z roku 1972 a kouč juniorských šampionů z let 2000 a 2001 v české hře hodně nedostatků.

Ve speciálu LN a Lidovky.cz Mistři komentují mistry po Jozefu Golonkovi zhodnotil druhý den 75. mistrovství světa v ledním hokeji další legendární hráč - Jaroslav Holík.

Jak se vám líbil vstup českého týmu do šampionátu?
No líbil (pousměje se). Důležité je, že jsme získali tři body za vítězství. Jinak je vidět, že si tým teprve sedá, že to nebylo úplně ono.

DÁLE ČTĚTE

Co se vám na českém týmu líbilo a na čem je na opak třeba zapracovat?
Tak skvěle zachytal Ondra Pavelec, myslím, že Vokouna dokáže bez problémů nahradit. Naopak skřípalo nám to v obraně. Jsme pomalí, ale nejen mezi dospělými, ale napříč všemi kategoriemi.

Myslíte, že se na hře obrany podepsalo zranění Martínka a fakt, že Češi dohrávali zápas s pěti beky?
To je hloupost a byla by to jen výmluva. Tohle ty hráče nemůže vykolejit. Jsou to profíci.

Nyní ale vyztuží českou defenzivu posila z NHL Zbyněk Michálek, k týmu se přidá i centr Tomáš Plekanec, který je vyhlášený skvělou hrou dozadu.
Uvidíme, jak to pomůže. Michálek je skvělý defenzivní bek, to vím ze svých návštěv zámoří. Ale prostě fakt, že jsme v obraně pomalí to asi nevyřeší. Ale asi nemá Hadamczik na výběr, k dispozici má to nejlepší, co může mít.

Česko.

Je i přesto někdo z českého týmu, koho byste vyzdvihnul?
Tak určitě Pavelce, už dlouho vím, co v něm je. Je to dobrý kluk, skvělý gólman. Velký, silný, rychlý. A z obránců se mi líbil Lukáš Krajíček. Z útočníků bych nikoho nevyzvedával. První dva góly jsme dostali od soupeře jako dárek, stejně tak poslední. Byly to školácké chyby.

Problémy ale měli i další favorité, můžou se outsideři bouřit i nadále?
Myslím, že ne. Ty silnější týmy se dávají teprve dokupy, přijíždějí ještě hráči ze zámoří. A všichni vědí, že se rozhoduje až později. Navíc těm slabším postupně vždycky docházejí síly a stejně tomu bude i tentokrát.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!