5. července 2011 14:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

'Jednoho dne Pittsburgh Jágrovi poděkuje'

Jaromír Jágr na letišti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr na letišti | foto: ČTK

PITTSBURGH/PRAHA Všichni byli zaslepeni nostalgií. Toužili po tom, aby Jaromír Jágr po deseti letech na sebe oblékl dres Pittsburghu. Jenže pro návrat do NHL nejproduktivnější Evropan historie NHL zvolil druhý konec Pensylvánie – Philadelphii Flyers.

Když si Jágr plácl s Philadelphií, píchl do vosího hnízda. Fanoušci "Pens" české 68 nemohou přijít na jméno. "Je to zrádce," zní v diskuzích v zámořských médiích.

Jeden z nejuznávanějších novinářů Pittsburgh Post-Gazzete (PG) Ron Cooke zašel ještě dál. "Jednoho dne bude generální manažer Penguins Ray Shero Jágrovi děkovat, že nabídku nepřijal. Ne dnes, ani příští týden, ale během příští sezony. Po podepsání Jágra mají problém Flyers," napsal ve svém sloupku Cooke.

Více o návratu Jágra do NHL:

PG také poukazují na to, že Jágr v minulosti prohlásil, že by pod Lemiuxem (většinovým vlastníkem Tučňáků a bývalým spoluhráčem z útoku) hrál za minimální plat. Ale když přišlo na věc, dvoumilionovou smlouvu od Pittsburghu shodil ze stolu a podepsal se pod částku 3,3 milionu dolarů za rok od Philadelphie.

O sdělení Raye Shera, že větší prioritou pro klub než podepsat Jágra bylo prodloužení smlouvy s hráčem ze třetího útoku Tylerem Kennedym, pittsburghský tisk už ve svých komentářích "taktně" přechází. 

Stejně jako fakt, že kouč Tučňáků Dan Bylsma řekl Jágrovi v telefonickém rozhovoru, že centři prvních dvou formací Crosby a Malkin jsou zvyklí na rychlé křídelní forvardy, čímž mu kulantně oznámil, že s ním počítá nejlépe do třetí pětky. Ani tuto informaci si v nejserióznějším deníku v Pittsburghu nepřečtete. Jágrovo odmítnutí Penguins tamní obyvatelé berou osobně. Bohužel nejen fanoušci, ale také renomovaní žurnalisté.

Ve městě prostě nedokážou skousnout, že jejich bývalá modla bude hájit barvy Flyers, největšího rivala klubu. A pravdivé okolnosti nikoho nezajímají. Raději pošpinit Jágra, než vedení klubu, které se k němu nezachovalo férově. Jedno je jisté: jakmile Jágr nastoupí na led Consol Energy Centa v Pittsburghu, nečeká jej přívětivý aplaus.

Anketa

Měl podle vás přijmout Jágr nabídku Pittsburghu?

Ano, tvrdil, že na penězích mu nezáleží 293
Ne, byl by hlupák, když mu jinde nabízejí více 189
Ne, jejich nabídka byla směšná pro hráče Jágrových kvalit 3664
Spíše ano, nabídka Flyers není o tolik vyšší 67

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!