7. srpna 2014 15:05 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ještě nekonči! Jokerit láme Selänneho na plat, jaký nemá nikdo v NHL

Loučící se Teemu Selänne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loučící se Teemu Selänne. | foto: Reuters

HELSINKI Jokerit Helsinky, nováček Kontinentální hokejové ligy, láká legendárního útočníka Teemu Selänneho na pohádkovou smlouvu. Podle listu Helsingin Sanomat mu nabízí deset milionů dolarů (208 milionů korun) za sezonu.

Tím by se Selänne přiblížil nejlépe placenému hráči soutěže Ilju Kovalčukovi, kterému kontrakt v Petrohradu zajišťuje 10,3 milionu ročně.

Více peněz nedostane v nadcházející sezoně žádný z hráčů v NHL. Tamější žebříček vede s 9,58 miliony dolarů Alexander Ovečkin. V rozhazovačných dobách bez platových stropů v NHL inkasoval pouze o milion dolarů víc, než nyní Finovi nabízejí v KHL, ve svých nejlepších letech Jaromír Jágr.

Čtyřiačtyřicetiletý Selänne se v květnu po 21 sezonách rozloučil s NHL v dresu Anaheimu a uvedl, že s hokejem končí. Už tehdy se spekulovalo, že by mohl posílit Jokerit, ale tehdy to majitel čtyř olympijských medailí zamítl.

Vedení helsinského klubu se však nenechalo odradit a doufá, že se Selänne přece jen stane velkým tahákem pro fanoušky v nadcházejícím ročníku KHL. Údajně je připraveno upravit svou nabídku a přistoupit na to, že by hrál jen domácí zápasy.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.