29. září 2015 13:24 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Pil pivo a žongloval s míčem. Král hokejových děkovaček zase bavil

Brankář Julius Hudáček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Julius Hudáček. | foto: Bildbyran

ÖREBRO/PRAHA Kdy mu dojdou nápady? A dojdou vůbec? Slovenský hokejový brankář Július Hudáček ve švédském Örebrö po vítězných zápasech nadále baví diváky originálními oslavami. Naposledy přenesl atmosféru pivního festivalu Oktoberfest přímo na ledovou plochu.

Hudáček po sobotní výhře 5:2 nad Rögle, v němž zaznamenal exlitvínovský Jakub Petružálek hattrick, se vrátil ze šatny v zeleném klobouku, jaký se v Mnichově při tradičním Oktoberfestu nosí. Slovenský gólman měl v ruce sklenici piva (ale zřejmě to nebyl tuplák, spíš půllitr) a fotbalový míč.

Zaplněnými tribunami se nechal vytleskat a za zvuku bavorské lidové písně započal svou show. Nejprve do sebe „otočil“ pivo na ex. A diváci bouřili.

Pak v betonech žongloval s míčem, povedly se mu dvě nožičky. Když míč skončil v brance, lidé v hledišti si znovu zakřičeli.

Ale Hudáček je gestem upozorňoval: „Tohle ještě není všechno!“ Sundal si klobouk začal hlavičkovat a pak z voleje napálil míč na branku. Potom balon podepsal a kopl mezi diváky.

Fanoušci Örebrö tak zažili další bláznivou oslavu, právě kvůli tomu si 27letého Slováka ve Švédsku tak oblíbili.

V minulé sezoně předváděl chytání ryb, skok přes kozu, projel se v rolbě, spoluhráč jej o Vánocích jako Santu vezl na saních... Také v Pardubicích poznali, že Hudáček umí bavit nejen výkony při zápase, ale také po něm.

„Snad si budeme moct užívat další HudaShow v této sezoně,“ prohlásil slovenský brankář pro klubovou televizi minulý týden při prvním domácím zápase.

Při druhém se mu přání splnilo. Örebrö, kde hraje také český obránce Jakub Krejčík, je doma zatím stoprocentní.

Když to takhle půjde dál, musí Hudáček zapřemýšlet nad příštím osobitým vystoupením.

Najdete na Lidovky.cz