23. dubna 2014 12:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Lev Azevedo rozhodl a smál se: Nikdy jsem neviděl skákat celou halu

Justin Azevedo (uprostřed). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Justin Azevedo (uprostřed). | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Třetí finálové utkání KHL už mířilo do prodloužení. V tu chvíli se finský obránce Mäenpää protáhl mezi dvěma beky a předložil skvostnou přihrávku najetému Azevedovi, který přesnou střelou pod břevno rozhodl a druhém vítězství Lva. "Ty pocity nejdou ani popsat po takovém závěru," usmíval se po utkání maličký Kanaďan.

Vypadalo to, jako by s vámi ten vyrovnávací gól v předposlední minutě nic neudělal. 
Udělali to dobře, v ten moment nás přehráli. Šli si za vyrovnáním. Řekli jsme si, že ještě není konec a zkusíme to. Naštěstí se to povedlo, je to pro nás velké vítězství.

Dají se vůbec popsat ty pocity, kdy jste viděl, že jste se trefil přesně pod břevno pár vteřin před koncem? 
Těch emocí je v jeden okamžik hrozně moc. Oni vyrovnali minutu a půl před koncem. Vypadalo to na prodloužení, ale do konce scházel ještě nějaký čas. V tu chvíli se může stát cokoliv. Dopadlo dobře.

ČTĚTE TAKÉ

Jak důležité je pro vás se znovu dostat do vedení ve finálové sérii?
Obrovsky. Zvláště v prvním domácím utkáním. Teď si to vybojované vítězství užijeme a ve čtvrtek se musíme opět začít soustředit na další utkání. Máme takové moto - nelítat hlavami příliš v oblacích a po prohře nebýt nikterak dole. Budeme se tím řídit i dál.

Trenér zhodnotil, že to byla váš nelepší výkon ve finálové sérii. 
Souhlasím. Celý tým hrál skvěle. Brankář nás opět několikrát podržel. Až na jeden případ jsme odehráli velmi dobře oslabení. Všechny lajny bojovaly na maximum. Musíme se v tom pokračovat i dalším utkání.

Diváci překonali rekord v návštěvnosti v utkání KHL, co jste říkal na atmosféru?
Neuvěřitelné, jinými slovy to nejde ani popsat. Pro nás je krásné hrát před takovou kulisou. Nikdy jsem neviděl celou arénu, aby takhle skákala a burácela. To je něco speciálního. Doufejme, že na další zápas přijde opět tolik fanoušků a potáhnou nás za vítězstvím.