26. listopadu 2014 15:29 Lidovky.cz > Sport > Hokej

NHL nevzdávám, tvrdí Kaberle. Teď chce ale pomoci Kladnu do extraligy

Tomáš Kaberle | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Kaberle | foto: MAFRA - Michal Šula

KLADNO Nejdřív bojoval o místo v kempu New Jersey, pak byl na zkoušce v New York Rangers. Hokejový obránce Tomáš Kaberle ale nakonec bude hrát za Kladno. Tedy druhou nejvyšší soutěž v Česku. „Asi to bude něco jiného, ale kdybych tady nechtěl hrát, tak sem nepůjdu.“

36letý bek přiletěl do vlasti v úterý večer i s manželkou a synem a v sobotu se chystá naskočit do prvního zápasu.

Měl jste nabídky z extraligy a ze Švédska. Proč Kladno?
Naučili mě tu hrát hokej. Ale přiznávám, že to bylo těžké rozhodování, protože Kladno spadlo. Na druhou stranu mám motivaci všechno napravit. Bude to těžký boj, ale reálný. Vždyť na jaře v baráži uspěly oba týmy z první národní.

Proč to nevyšlo v New Jersey?
Odehrál jsem tam dva zápasy a myslím, že docela slušně. Jenže generální manažer mi pak řekl, že mladí kluci na tom byli zhruba stejně jako já a že jim dá šanci. Chápu to, ale na druhou stranu mi to také mohl říct rovnou.

A co Rangers?
Měli tři zraněné hráče, ale dva z nich se brzy vrátili, tak mě dali na farmu do Hartfordu. Chtěli, abych zůstal, že mě vytáhnou během sezony. Ale já nesouhlasil, Hartford přenechám mladším.

Berete to jako definitivní konec v NHL?
Těžko říct. Já mám hlavně chuť hrát hokej, to je nejdůležitější. Na úvahy, jestli je to konec, nebo ne, je čas. Teď jsem v Kladně, mám tu výborné zázemí i rodiče. V mé situaci už to není o penězích. Už před zkouškou v Rangers jsem věděl, že sem půjdu. Jenže v den, kdy jsem domluvil s panem Jágrem, se mi ozvali. Tak jsem mu zavolal zpátky, že to zkusím.

V posledních letech pendlujete mezi Českem a Kanadou. kde jste vlastně doma?
Mám dva domovy. Na prvním místě je ale Kanada, protože mám manželku Kanaďanku a také dítě, které tam vychováváme. Bylo by hezké se do Česka vždycky na dva měsíce v roce podívat.

Budete v Kladně stoprocentně do konce sezony?
Mám ve smlouvě, že když přijde zajímavá nabídka, tak budu moct odejít. Nic není definitivní.

Co by pro vás bylo tak zajímavého, abyste odešel?
No asi nějaká ta NHL. Ale jenom rovnou podepsat, na zkoušku bych už nešel. Myslím, že v dané situaci to nehrozí. Snad jedině kdyby přišlo nějaké zranění.

Jaroslav Tomas

Advantage Consulting, s.r.o.
Windows Server Administrator

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč