16. srpna 2010 17:37 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kaberle zůstává v Torontu, opět je pánem svého případného přestupu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tomáš Kaberle (vpravo) v náručí Leeho Stempniaka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Kaberle (vpravo) v náručí Leeho Stempniaka. | foto: ČTK

TORONTO Český hokejový obránce Tomáš Kaberle zůstal i po víkendu hráčem Toronta. V neděli o půlnoci přitom vypršelo období trvající od červnového draftu, v němž mohl být dvaatřicetiletý hráč vyměněn do jiného týmu NHL i bez svého souhlasu.

Klauzule, která je součástí Kaberleho smlouvy, nyní opět platí a k případné výměně potřebuje vedení Maple Leafs jeho souhlas. O ofenzivního beka se zajímalo mnoho klubů. Mezi hlavní adepty se v posledních dnech řadilo San Jose, velký zájem prý měli také v Buffalu, Anaheimu, Bostonu či Dallasu.

Oproti předpokladům zámořských médií však k žádné výměně nedošlo. A jak přes svého agenta vzkázal Kaberle, on sám nijak netouží opustit Toronto, kde působí od začátku své zámořské kariéry v sezoně 1998/99.

"Kaberle zůstává členem Maple Leafs. Přestože nabídku učinilo hned několik klubů, žádná z nich nevyvážila hodnotu, kterou má pro náš tým," uvedl v tiskovém prohlášení generální manažer Brian Burke. "Uvědomuji si, jak stresující je takové období (nejistoty dalšího působiště) pro hráče, takže jsem rád, že tu máme řešení. Nyní se můžeme všichni připravovat na nadcházející sezonu," dodal.

Burke tak naznačil, že další změnu ve vývoji událostí již příliš neočekává. Pokud by Kaberle v týmu Toronta zůstal, bude mít před sebou poslední rok z kontraktu, který mu pro příští sezonu zajišťuje plat ve výši 4,25 milionu dolarů.

ČTK