Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Ostuda na MS. Kanadský kapitán si po debaklu od Ruska odmítl sundat při hymně helmu. ‚Tohle není chování muže‘

Kanadský kapitán Barrett Hayton. foto: ČTK

OSTRAVA - Hned dvojnásobnou ostudou pro kanadské hokejisty skončilo sobotní večerní utkání proti Rusku na juniorském mistrovství světa v Ostravě. Po debaklu 0:6 kapitán Barrett Hayton nesundal při ruské hymně helmu a pořádně tak naštval hráče sborné.
  11:15

Rusové deklasovali kanadské juniory 6:0, v české skupině tak všechny týmy mají po třech bodech

Kapitán Grigorij Denisenko se hned snažil zjednat nápravu u rozhodčích, řada hráčů poté Haytonovi nepodala ruku. Devatenáctiletý útočník Arizony se za své chování v noci omluvil stejně jako kanadská federace.

„Tohle není chování muže ani hokejisty,“ zlobil se ruský obránce Jegor Zamula. 

„Kanaďané se nás báli. Během chvíle jsme měli zápas pod kontrolou a oni odešli. Tohle nebyli Kanaďani,“ rýpnul si bek působící v Calgary Hitmen do soupeře.

Kanaďané si připsali prohru s nejvyšším rozdílem v historii juniorských šampionátů.

Hayton se za své chování ještě v noci oficiálně omluvil. 

„Mrzí mě, že jsme si během ruské hymny nesundal helmu, omlouvám se ruskému týmu i fanouškům. Přemýšlel jsem, jak bychom se měli ze zápasu vzpamatovat. Rusové odehráli skvělý zápas a nechtěl jsem znevážit jejich vítězství,“ uvedl Hayton. 

„Svému týmu i všem Kanaďanům dlužím lepší chování,“ dodala pětka loňského draftu, která si letos připsala 14 startů v NHL.

Chování svého kapitána následně odsoudila i kanadská federace v oficiálním prohlášení. 

„Máme obrovský respekt k Ruské hokejové federaci, jejím hráčům, trenérům, managementu a fanouškům. Od našich sportovců očekáváme, že budou projevovat stejný respekt. Omlouváme se všem za tento incident,“ uvedli představitelé Hockey Canada.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...