23. prosince 2014 18:23 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Karabáček byl vyřazen z týmu pro MS dvacítek. Důvod? Zaspal mítink

Václav Karabáček před brankářem Washingtonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Karabáček před brankářem Washingtonu. | foto: ČTK/AP

PRAHA Patřil k lídrům stříbrné osmnáctky a většina odborníků počítala, že podobnou roli převezme i na šampionátu dvacítek. Hokejový útočník Václav Karabáček se však turnaje v Kanadě překvapivě nezúčastní. Kouč Miroslav Přerost ho poměrně přísně vyřadil z kádru.

Proč? Karabáček v sobotu odpoledne zaspal na týmový video mítink. „V mužstvu jsem měl zůstat, vůbec jsem neměl být vyřazený. Je to jen má chyba, za kterou si můžu sám. Jsem na sebe naštvaný,“ řekl talentovaný forvard na webu Letňan, kde hokejově vyrostl.

Trenér Přerost chtěl původně nominaci zúžit do finální podoby až po úterní generálce se Slovenskem, ale nakonec tak učinil už o několik dní dřív. Dost možná i kvůli Karabáčkovi.

Poslat pryč tak šikovného útočníka, jenž hraje quebeckou juniorku za Gatineau, za takový prohřešek, je neobvyklý krok, ale Přerost si ho letos může dovolit, protože má k dispozici nejsilnější výběr za poslední roky. Sám ostatně minulý týden prohlásil: „V nominaci držím víc hráčů než kdysi. To proto, že v minulosti nebyl takový přetlak hráčů na jednotlivé pozice.“

To se mu skutečně za uplynulých pět let, co působí u dvacítky, stalo poprvé. I proto jsou tentokrát očekávání veliká a samotný kouč naznačil, že by mužstvo mělo bojovat o medaile. Pokud se mu to nepovede, bude možná pod tlakem i kvůli vyřazení talentovaného Karabáčka.

Přerost je nekompromisní a věří tomu, že fungující mužstvo nelze stavět pouze podle jmen. Dokreslují to jeho slova z minulého týdne: „Nemůžete tým postavit jen podle talentu a potenciálu daného hráče. Mužstvo se skládá z různých charakterů a typů hráče. Musí tam být i kluci, kteří budou hrát vyloženě fyzický hokej.“

Turnaj dvacítek začíná 26. prosince, český výběr na úvod čeká duel se silným Švédskem. Ve skupině B v Torontu se dále utká se Švýcarskem, Dánskem a Ruskem.

Jaroslav Tomas