Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Hokejový svaz definitivně ukončil spolupráci s Jalonenem, finančně se vyrovnal

Kari Jalonen na střídačce národního týmu během utkání s Kazachstánem. foto: ČTK

Český svaz ledního hokeje formálně ukončil spolupráci s finským trenérem Karim Jalonenem, kterého na konci června odvolal výkonný výbor z funkce. Třiašedesátiletý kouč, jenž loni dovedl národní tým k zisku bronzových medailí, se vedle toho podle svazového šéfa Aloise Hadamczika oficiálně distancoval od vyjádření svého agenta Jiřího Hamala, jenž v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že Hadamczik nepravdivě interpretoval Jalonenova slova o konci asistenta Fredrika Norreny.
  20:48

„Výkonný výbor odsouhlasil dohodu o narovnání s Karim Jalonenem, který s návrhem souhlasil a nad rámec vyrovnání přijal nabídku týdenního pobytu během mistrovství světa v Praze nebo Ostravě,“ uvedl Hadamczik na sociální síti X.

Svazoví funkcionáři dohodu o finančním vyrovnání s Jalonenem schválili již v polovině září, formálně byla ale mezi oběma stranami uzavřena až v těchto dnech.

Hadamczik zároveň uvedl, že se Jalonen distancoval od vyjádření, které zveřejnil jeho český agent. Některá média s odkazem na rozhovor s Hamalem uvedla, že Hadamczik lhal. Měl totiž prohlásit, že si Jalonen nepřál, aby v realizačním týmu reprezentace pokračoval jako asistent Norrena.

Spor podle všeho vznikl kvůli odlišnému významu slov „nechce“ a „nepotřebuje“. Hamal se následně bránil, že v deníku Sport nepřesně parafrázovali jeho slova.

Místo odvolaného Jalonena se stal novým hlavním trenérem reprezentace Radim Rulík.

Autoři: ,