Karlovy Vary - Vítkovice.

Karlovy Vary - Vítkovice. | foto: ČTK

Karlovy Vary si z Vítkovic odváží důležité body

•   20:35aktualizováno  20:42
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic podlehli v dnešní předehrávce 46. kola extraligy na domácím ledě Karlovým Varům 2:4. Hosté rozhodli dvěma góly v poslední části, o vítězný zásah se zasloužil Michal Mikeska. Energie bodovala v šestém utkání po sobě a vzdálila se na tři body poslední Mladé Boleslavi, která má však dva zápasy k dobru.

Roli favorita začaly Vítkovice naplňovat brzy po startu. Do vedení je v sedmé minutě poslal kuriózním gólem Káňa, od jehož těla se za Mensatorova záda odrazila nepřesná Burgrova střela.

Vítkovice - Karlovy Vary 2:4

Branky a nahrávky: 7. J. Káňa (Burger, Ujčík), 39. J. Káňa (Burger, Malík) - 23. Košťál (Mikeska), 36. Gawryletz (Kumstát, Pech), 43. Mikeska (Rohan), 53. Zaťovič (Gawryletz, Mocek). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Mikeska 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 4066.

Tím ideální vývoj z pohledu domácích skončil. Energii rychlý gól nezaskočil, naopak převzala iniciativu a dokazovala, že poslední výsledky nejsou náhodné. Slibnou šanci promarnil Kumstát, hosté nevyužili tři přesilovky a jediným výsledkem jejich převahy byl po první části poměr střel 16:6.

Čtvrté oslabení už ale Vítkovice bez úhony nepřečkaly: v 23. minutě prostřelil Málka Košťál. Vicemistr se hledal, ani proti předposlednímu celku tabulky nedokázal rozvinout obvyklý nátlakový způsob hokeje. Ostravané dokonce úplně promrhali 80 sekund přesilovky pět na tři.

Nikoho nepřekvapilo, že aktivnější Západočeši otočili skóre. Druhou početní výhodu zužitkoval Gawryletz, jehož ránu od modré čáry Málek neudržel mezi betony a puk se dokutálel do branky.

Vedení však hostům příliš dlouho nevydrželo. Domácí dostali podruhé šanci dvojnásobné přesilovky a tentokrát už ji zásluhou pohotové Káňovy teči proměnili v gól.

Karlovarští se i s tím dokázali vypořádat. Když ve 43. minutě vyražený puk poslal od mantinelu do odkryté klece Mikeska, hosté už si výhru nedali vzít. Se štěstím vzápětí přečkali dvě velké šance bratrů Jana a Tomáše Káňových a sedm minut před koncem díky třetí využité přesilovce zpečetil jejich vítězství Zaťovič.

Závěrečná power play už Vítkovicím nepomohla a Západočeši si z ostravského ledu po třech prohrách zase odvezli tři body.