8. března 2010 14:56 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kdo vrátí Crosbyho 'zlaté' věci, dostane 10 tisíc dolarů odměny

Sidney Crosby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sidney Crosby. | foto: ČTK

TORONTO Firma Reebok, která sponzoruje hokejovou hvězdu Sidneyho Crosbyho, nabídla 10 tisíc dolarů (asi 187 tisíc korun) za věci, které se kanadskému hrdinovi ztratily po vítězném finále olympijského turnaje ve Vancouveru.

Rukavici a hokejku, s níž Crosby v prodloužení rozhodl o zlatu pro domácí Kanadu, chce firma hokejistovi vrátit, aby mohl sám rozhodnout, co s cennými relikviemi udělá. Dvaadvacetiletý útočník věci odhodil bezprostředně poté, co v nastavení rozhodl o výhře 3:2 nad USA.

Po oslavách na ledě sice byly všechny části výstroje a výzbroje posbírány a vráceny hráčům, ale Crosbyho hůl a rukavice chyběly. Kanadský hokejový svaz ihned zahájil vyšetřování. Stejně postupovali také organizátoři her a lidé z ochranky, kteří zkoumali videozáznamy z bezpečnostních kamer.

Reebok však vypsanou odměnu nabízí s příslibem, že se nálezce nebude vyptávat, jak k hledaným věcem přišel. "Hokejka a rukavice jsou nedocenitelné. A právě tuto hokejku a rukavici nelze ničím nahradit," uvedl generální manažer hokejové sekce firmy Len Rhodes. Reebok dokonce zřídil speciální e-mailovou "horkou linku" (reeward87@reebokccm.com), kam mohou lidé posílat doporučení, kde by se hledané věci mohly nacházet.

Hledání hokejky by mohla usnadnit skutečnost, že Crosbyho černá hůl má na sobě speciální značky, a nelze ji tak zaměnit s jinou. "My tu hokejku a rukavici nechceme schovat pro sebe, jen ji chceme vrátit Sidneymu, aby se mohl rozhodnout, co s nimi bude dělat dál," uvedl Rhodes. Zmizení Crosbyho věcí totiž udělalo čáru přes rozpočet také hokejové Síni slávy, která chtěla hokejku vystavit.

Hvězdě Pittsburghu v zámořské NHL se něco takového nestalo poprvé. Před pěti lety zmizel po vítězném finále mistrovství světa juniorů s Ruskem v Grand Forks Crosbyho reprezentační dres. Později byl objeven v poštovní schránce v Québeku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz