Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo vrátí Crosbyho 'zlaté' věci, dostane 10 tisíc dolarů odměny

Sport

  14:56
TORONTO - Firma Reebok, která sponzoruje hokejovou hvězdu Sidneyho Crosbyho, nabídla 10 tisíc dolarů (asi 187 tisíc korun) za věci, které se kanadskému hrdinovi ztratily po vítězném finále olympijského turnaje ve Vancouveru.

Sidney Crosby. foto: ČTK

Rukavici a hokejku, s níž Crosby v prodloužení rozhodl o zlatu pro domácí Kanadu, chce firma hokejistovi vrátit, aby mohl sám rozhodnout, co s cennými relikviemi udělá. Dvaadvacetiletý útočník věci odhodil bezprostředně poté, co v nastavení rozhodl o výhře 3:2 nad USA.

Po oslavách na ledě sice byly všechny části výstroje a výzbroje posbírány a vráceny hráčům, ale Crosbyho hůl a rukavice chyběly. Kanadský hokejový svaz ihned zahájil vyšetřování. Stejně postupovali také organizátoři her a lidé z ochranky, kteří zkoumali videozáznamy z bezpečnostních kamer.

Reebok však vypsanou odměnu nabízí s příslibem, že se nálezce nebude vyptávat, jak k hledaným věcem přišel. "Hokejka a rukavice jsou nedocenitelné. A právě tuto hokejku a rukavici nelze ničím nahradit," uvedl generální manažer hokejové sekce firmy Len Rhodes. Reebok dokonce zřídil speciální e-mailovou "horkou linku" (reeward87@reebokccm.com), kam mohou lidé posílat doporučení, kde by se hledané věci mohly nacházet.

Hledání hokejky by mohla usnadnit skutečnost, že Crosbyho černá hůl má na sobě speciální značky, a nelze ji tak zaměnit s jinou. "My tu hokejku a rukavici nechceme schovat pro sebe, jen ji chceme vrátit Sidneymu, aby se mohl rozhodnout, co s nimi bude dělat dál," uvedl Rhodes. Zmizení Crosbyho věcí totiž udělalo čáru přes rozpočet také hokejové Síni slávy, která chtěla hokejku vystavit.

Hvězdě Pittsburghu v zámořské NHL se něco takového nestalo poprvé. Před pěti lety zmizel po vítězném finále mistrovství světa juniorů s Ruskem v Grand Forks Crosbyho reprezentační dres. Později byl objeven v poštovní schránce v Québeku.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...