Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KHL je stále lákadlo, ale krachem Lva utrpěla, míní agent Vůjtek

Sport

  15:53
PRAHA - Krach hokejového Lva způsobil komplikace nejen hráčům, ale také jejich agentům, kteří teď mají plné ruce práce. Patří mezi ně i Vladimír Vůjtek mladší, jenž tvrdí: "KHL by teď měla udělat vstřícný krok."

Ondřej Němec po prohraném finále s Magnitogorskem. foto: ČTK

Jak to myslíte?
Hráči se kvůli zániku Lva dostali do nepříjemné situace, protože 80 procent ostatních klubů má plné kvóty pro cizince (v KHL jich smí hrát v jednom týmu maximálně pět). Proto jsem zvědavý, jak se k tomu vedení soutěže postaví. Myslím, že to nechali dojít daleko a nebylo by od věci, kdyby hráče ze Lva i z Doněcku, který také skončil, nebrali na následující sezonu jako cizince. Nebo něco podobného, protože tímhle zkomplikovali život spoustě lidem.

Vladimír Vůjtek mladší

Máte signály, že by se něco podobného mohlo stát? A zatlačíte na takové řešení?
Já takové signály vůbec nemám. Jen když nad tím přemýšlím, tak mě to logicky napadá. Ale to není otázka pro mě, spíš bych to bral jako gesto.

Finanční problémy mají i jiné týmy v Rusku. Myslíte si, že se tam teď budou hráči bát chodit? Že budou mít strach, aby se neopakovalo něco podobného jako ve Lvu?
Nemyslím si, že se budou bát. KHL je pořád velké lákadlo, je to liga, která je v kurzu a hlavně si tam hráči můžou vydělat peníze jako nikde jinde. Na druhou stranu nezastírám, že její jméno trošku utrpělo. Je to rána, že si KHL nechá utéct finalistu posledního ročníku, navíc ještě z Prahy. Věřili jsme do poslední chvíle, že zkusí klub na rok někam přesídlit a že se pak zase vráti zpátky.

Myslíte, že dokážete všem hráčům sehnat práci v KHL, nebo jsou ve hře i jiné evropské ligy?
Zdaleka nejsem přesvědčený, že všem najdeme místo v KHL, protože jich je strašně málo. Je docela možné, že kluci skončí v jiných soutěžích. Teď to intenzivně řešíme a budujeme strategii, jakým způsobem to udělat. Je to problém.

Některé hokejisty jste ale udali, že?
Ano, třeba Ondru Němce. U něj to byla specifická situace, protože měl super sezonu a mohl si vybírat z několika výborných nabídek z Ruska. Všechny jsme ale odmítli, protože chtěl zůstat v Praze. Věřili jsme do poslední chvíle, že Lev hrát bude, všechno tomu nasvědčovalo, ale dopadlo to jinak. A nakonec na něj málem nezbylo místo. Ve spolupráci se Lvem a Mytišči jsme naštěstí našli přijatelné východisko pro všechny strany.

ČTĚTE TAKÉ

Němec během mistrovství světa říkal, že měl životní nabídky. Musel teď jít dolů?
Nemyslím si, že by na tom byl hůř. Myslím, že je to dobrá varianta. Ano, předtím mohl být jinde za jiné peníze, ale není to jenom o penězích. Chtěl zůstat v Praze, udělal pro to všechno. Nedá se nic dělat. Atlant o něj měl zájem už předtím, než přestoupil do Lva. V dané situaci je to pro něj ještě zlatý kompromis.

Bylo u něj vyjednávání o nové smlouvě snažší, když si už udělal jméno i na mezinárodní scéně?
Samozřejmě, u něj nebyl problém se dohodnout. Spíš šlo o to, aby pro něj ještě někde bylo místo. Jinak jsme se dohodli rychle.

Jaké další hráče máte ve Lvu?
Měli jsme tam Řepíka, Birnera, Zackrissona, Pöpperleho, Mataie, Sekáče, který odešel do NHL. Jedná se o pět, šest hokejistů. Měli jsme ještě rozjednané hráče, kteří tam měli jít, ale bohužel.

Zmínil jste Pöpperleho - u brankářů je to asi ještě složitější najít práci než u normálních hráčů, že?
Samozřejmě, že je to těžší, protože brankáři jsou dva, zatímco hráčů je dvacet. Ale musíme si s tím poradit, práce se určitě najde.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat