30. dubna 2013 12:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

KHL se bude hrát i v Chorvatsku, nováčkem je Záhřeb

Medveščak Záhřeb | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Medveščak Záhřeb | foto: medvescak.com

Nováčem v KHL bude v příští sezoně chorvatský Medveščak Záhřeb. Potvrdil to šéf soutěže Alexandr Medveděv.

"Medveščak je stabilní klub s více než padesátiletou tradicí. Propaguje lední hokej v celém regionu, do moderní arény v Záhřebu si dokáže najít cestu i patnáct tisíc diváků," vypočítal Medveděv přednosti nováčka pro oficiální stránky KHL.

"Náš tým bude složený především ze zámořských hráčů s chorvatskými kořeny. Zápasy budeme hrát na ploše s kanadskými rozměry, a tak vneseme do KHL prvky zámořského hokeje," nechal se slyšet prezident Medveščaku Damir Gojanovič.

Sázka na zámoří není v případě Medveščaku ničím novým, už během působení v Rakušany řízené nadnárodní EBEL lize figurovala v kádru celá řada "čistokrevných" Američanů a Kanaďanů, stejně jako hráčů ze zámoří s jistým dílem chorvatské krve.

Chorvatský klub bude druhým nováčkem příštího ročníku KHL, už před časem byla potvrzena účast Vladivostoku. Soutěže tak bude hrát v ročníku 2013/2014 celkem 28 týmů.

Klip Medveščaku Záhřeb

rou

Online reportáž | FOTBAL

Dinamo Záhřeb - Plzeň
3:0
90
Plzeňská jízda pohárovou Evropou končí v Záhřebu. Dinamo vyhrálo zaslouženě 3:0, v součtu s prvním utkáním 4:2. Děkujeme za pozornost a držme palce Slavii, která bude za okamžik bojovat v Genku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.
90
Žlutou kartu dostal Olmo (Dinamo Záhřeb)

Najdete na Lidovky.cz