Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kladno v baráži nestačilo na Boleslav, Olomouc předčila Chomutov

20:07aktualizováno  20:25
PRAHA - Kladenský klub je na pokraji nepříjemného pádu. Středočeši prohráli v 7. kole baráže na ledě Mladé Boleslavi 2:6 a v tabulce jsou stále na posledním místě. Druhou příčku drží přesvědčivě Olomouc, která uspěla v Chomutově.

Zklamaný kapitán Rytířů Pavel Patera. foto: MAFRA - Michal Šula

Bruslařský klub vyhrál v prolínací soutěži už čtvrtý zápas v řadě a se čtrnácti body je na prvním místě. V duelu s Kladnem neměli domácí příliš práce, po dvou třetinách vedli 4:0 a sebevědomě kráčeli za vítězstvím.

Rytířům se v závěru ještě podařilo duel zdramatizovat. Když Havlíček proměnil v čase 53:38 přesilovku, ztrácelo Kladno už jen dva góly. Boleslav si však slibný náskok nenechala sebrat, po trefách Klimenty a Lence museli hosté znovu sklopit hlavy.

"Na našich hráčích nebyla vidět snaha rvát se o záchranu, ale teď se mi těžko hledají slova. Dostali jsme se do strašně těžké situace, záchrana je jen v říši snů," řekl trenér Kladna Jiří Čelanský.

V Chomutově padaly góly až v závěru. Slavila Olomouc

Padesát minut vyrovnané bitvy nepřineslo jediný úspěšný zásah. Až poté se s góly roztrhl pytel. Jako první se prosadila Olomouc, ale Chomutov dokázal vzápětí korigovat. Na rozhodující trefu Hermana z 58. minuty už ale domácí odpověď nenašli, výhru hostujícího výběru ještě stvrdil trefou do prázdné klece Ostrížek.

Piráti tak prohráli už čtvrtý duel za sebou, Hanáci si naopak po dvou neúspěších spravili chuť cenným skalpem a jsou na postupové pozici. "Jsme spokojeni se třemi body. S přibývajícím čase jsem věřil, že se nám může podařit bodovat, protože domácím taky ubývaly síly. Zvládli jsme to. Pořád je ale ve hře patnáct bodů," hodnotil olomoucký kouč Jiří Dopita.

7. kolo baráže o hokejovou extraligu

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Mikulík (Toman, D. Výborný), 22. M. Látal (Žabka, Bohunický), 32. Starý (M. Látal), 35. Musil (M. Látal, Bohunický), 58. Klimenta (technický gól), 60. Lenc (Broš, Klimenta) - 45. Dalecký (T. Kaberle, Eberle), 54. Havlíček (Patera, M. Hořava). Rozhodčí: Lacina, Minář - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3980.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:3 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 53. Jaroslav Svoboda (J. Stehlík, Bartečko) - 51. Marosz (Selingr), 58. Herman (Diviš), 59. Ostřížek. Rozhodčí: Hribik, Husička - Blümel, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3528.