Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klíčová bitva je zde, fanoušci a sázkaři Čechům věří. Přibudou vítězná selfie?

Sport

  11:00
MOSKVA (od našeho zpravodaje) - Hokejovou reprezentaci dnes od 15.15 čeká čtvrtfinále, klíčový zápas celého mistrovství světa. Bude-li se Michal Jordán pár minut po dnešním zápase s Američany sápat všatně po telefonu a následně tisícovkám svých „přátel“ ťukat oblíbený twitterový vzkaz: „Unás dobrý a vy?“ je to výtečné znamení.

Budou se radovat Češi také po čtvrtfinále s Američany? foto: ČTK/AP

A přibude-li za chvíli ještě selfíčko se spoluhráčem Tomášem Kundrátkem, pak už není pochyb, že Češi ve čtvrtfinále hokejového šampionátu pokořili Spojené státy.

Tweetování je pro Jordána už vítězný rituál, a tak: „Proč ho nedodržovat dál?“ ptá se. „Fanoušci v Česku mistrovství žerou, tak je příjemné takto to s nimi prožívat. Doufám, že to ještě pár dní vydrží,“ vypráví obránce.

ČTVRTFINÁLE ČESKO VS. USA SLEDUJTE ZDE!

Aby poslal veřejnosti vzkaz či aby zpěvačka Lucie Vondráčková pro změnu na svůj facebookový profil dle tradice přidala fotografii svého manžela, hokejového kapitána Tomáše Plekance, s motivačním citátem, je nutné, aby reprezentace zvládla minimálně 60 minut klíčového zápasu mistrovství světa.

Kdyby se hokejové zápasy řídily podle předpokladů, pak by Jordán i Vondráčková už mohli zprávy rozepisovat, neboť alespoň sázkaři mají jasno. U Fortuny 94 procent lidí sází na Česko. V Tipsportu mají ještě optimističtější klienty, a tak zočekávaných 10 milionů korun hned 98 procent míří na české vítězství.

ČTVRTFINÁLE FINSKO VS. DÁNSKO SLEDUJTE ZDE!

Ovšem čtvrtfinále je specifické, ošidné. Může znenadání smazat všechno dobré, co Vůjtkův tým vMoskvě vytvořil. „Uvědomujeme si, jak je ten zápas důležitý. Základní skupina nám vyšla výborně, chceme to potvrdit. Ale taky si všichni uvědomujeme, že teprve teď pro nás začíná mistrovství,“ říká trenér Josef Jandač. „Je důležité, abychom zůstali v klidu a koncentrovaní. Snažíme se, aby v mužstvu nebyla nervozita a přemíra tlaku.

Snad se to daří. A tak zatímco Američané včera čtyři a půl hodiny seděli v rychlovlaku a stěhovali se z Petrohradu do Moskvy, načež raději zrušili večerní trénink, Češi byli před obědem 40 minut na ledě. Vtipkovali, usmívali se, koneckonců proč by se mračili. „Chceme využít psychické pohody. Kluci si věří, vědí, že když hrají hokej, který chceme, přináší to ovoce. Takže jsme optimisté,“ říká Jandač o šancích.

ČTVRTFINÁLE KANADA VS. ŠVÉDSKO SLEDUJTE ZDE!

A kdo dnes bude chytat? Právě Jandač během turnaje rád prozrazoval, včera ale zůstala jeho tvář kamenná a on řekl: „Dostal jsem zákaz. Už to víme, vědí to i brankáři, ale dohodli jsme se, že to nebudeme říkat soupeři. Může se kouknout na různé situace, a tak nechceme, aby se to zveřejňovalo.“

Furch, či Francouz?

Zřejmě první volba je pravděpodobnější.

Ale zpět ke včerejšku. Odpoledne měli hráči taktickou poradu, večer sami pro sebe. A tak zatímco dnes jim budou desetitisíce lidí fandit, včera se mnozí z hokejistů sami ve fanoušky proměnili. Lákalo je fotbalové finále Evropské ligy mezi Liverpoolem a Sevillou. „Už odmala jsem fanoušek Liverpoolu. Sezona sice nebyla dobrá, ale doufám, že si to vynahradí,“ říkal Jordán.

ČTVRTFINÁLE RUSKO VS. NĚMECKO SLEDUJTE ZDE!

Anglickému klubu přál i Roman Červenka. Sám dobrý fotbalista, jeho bratr Marek dokonce hrál letos ligu za Baník. A tak nepřekvapí důvod, proč si ve včerejším finále vybral právě Liverpool.

„Přeji mu kvůli trenéru Kloppovi. Je mi sympatický tím, jakou hru týmy pod ním hrají. Líbilo se mi už, jak to Liverpool vsemifinále otočil s Dortmundem. Byl to jeden z nejhezčích zápasů, možná nejhezčí, co jsem letos viděl. Od té doby jsou mi sympatičtí,“ říká Červenka.

Snad i po dnešním hokeji davy Čechů řeknou, že to byl jeden znejhezčích zápasů.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat