Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kliky během zápasu? Junioři si zvykli, usmívá se Růžička

Sport

  10:19
PRAHA - Vladimír Růžička chce mít ve Slavii ještě větší přehled. Proto se pro nadcházející sezonu rozhodl stát i trenérem juniorů. Některé z nich tak chce připravit na seniorský hokej. Jak však sám říká, extraligu si v "sešívaném" dresu zahrají jen ti výjimeční.

Vladimír Růžička na tréninku. foto: Lidové noviny

Co vás vedlo k tomu, že jste se stal trenérem i juniorů?
Chci aby cítili, že mají velkou šanci dostat se do áčka. Někteří už s hlavním týmem absolvují i tréninky.

Ve Slavii vždy hrálo hodně mladých hráčů. To je pro vás asi velká, že juniory můžete sledovat na většině tréninků a zápasů, že?
Přesně tak. Budu chtít být na všech trénincích a domácích zápasech. Chci vidět jejich morálku a charakter, protože když si někoho vytáhnu do áčka, chci ho dokonale znát. Proto jsem se rozhodl je trénovat. U mládeže jsem však byl i před šesti lety.

Je pro vás důležité poznat i charakter hráčů?
Chodíval jsem se na juniorku koukat z tribuny, jiné to je ale s nimi být na ledě nebo střídačce. Takhle mám možnost je poznat i v kabině. Zkrátka chci kluci připravit do A-mužstva, aby byli pořádně vycepovaní. Samozřejmě tento krok ale není pro všechny, jen pro ty výjimečné. Se všemi se ovšem snažím hodně komunikovat, aby cítili důvěru.

Jste na ně přísný?
To určitě. Na ledě to musí lítat, je to samý křik, kliky a trestíky. Musí být vycepovaní a pokorní. Potřebujeme je připravit do áčka a ta cesta je vždycky těžká. Hráči už mě ale znají, chodí se koukat i na extraligu. Vždy jsem s nimi ale byl v kontaktu. Hodně mě zajímají i školní výsledky a snažím se je trochu hlídat.

Jak?
Někomu to jde samozřejmě lépe, někomu hůř. Chceme ale být v kontaktu s učiteli a řediteli. U Edenu máme hned základní sportovní školu a s jejími zaměstnanci máme dennodenní styk. Pak už na střední školy chodí téměř všichni jinam. Máme ale telefonní čísla na učitele i ředitele. V tomto směru na hráče hodně tlačíme. Musí si uvědomit, že škola je pro ně v každém případě na prvním místě.

Zpátky k trestům, hráči prý klikují i na střídačce během zápasu.
Ano, když jsme byli v Litvínově na turnaji, tak se tam něco naklikovali. (s úsměvem) Ale na to už si zvykli.

Od příštího roku Slavia projevila zájem, aby od Českého svazu ledního hokeje získala statut akademie. Jaké v tom vidíte výhody?
Už ji má plno klubů, my jsme se zatím nepřihlašovali. Jde o finanční výhody a výpomoc klubům. Musíme však splnit nějaká kritéria, na kterých tuto sezonu chceme zapracovat. Slavia má výbornou mládež a byla by škoda, kdyby tady nebyla akademie.

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat