Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kliky během zápasu? Junioři si zvykli, usmívá se Růžička

Vladimír Růžička na tréninku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička na tréninku. | foto: Lidové noviny

PRAHA Vladimír Růžička chce mít ve Slavii ještě větší přehled. Proto se pro nadcházející sezonu rozhodl stát i trenérem juniorů. Některé z nich tak chce připravit na seniorský hokej. Jak však sám říká, extraligu si v "sešívaném" dresu zahrají jen ti výjimeční.

Co vás vedlo k tomu, že jste se stal trenérem i juniorů?
Chci aby cítili, že mají velkou šanci dostat se do áčka. Někteří už s hlavním týmem absolvují i tréninky.

Ve Slavii vždy hrálo hodně mladých hráčů. To je pro vás asi velká, že juniory můžete sledovat na většině tréninků a zápasů, že?
Přesně tak. Budu chtít být na všech trénincích a domácích zápasech. Chci vidět jejich morálku a charakter, protože když si někoho vytáhnu do áčka, chci ho dokonale znát. Proto jsem se rozhodl je trénovat. U mládeže jsem však byl i před šesti lety.

Je pro vás důležité poznat i charakter hráčů?
Chodíval jsem se na juniorku koukat z tribuny, jiné to je ale s nimi být na ledě nebo střídačce. Takhle mám možnost je poznat i v kabině. Zkrátka chci kluci připravit do A-mužstva, aby byli pořádně vycepovaní. Samozřejmě tento krok ale není pro všechny, jen pro ty výjimečné. Se všemi se ovšem snažím hodně komunikovat, aby cítili důvěru.

Jste na ně přísný?
To určitě. Na ledě to musí lítat, je to samý křik, kliky a trestíky. Musí být vycepovaní a pokorní. Potřebujeme je připravit do áčka a ta cesta je vždycky těžká. Hráči už mě ale znají, chodí se koukat i na extraligu. Vždy jsem s nimi ale byl v kontaktu. Hodně mě zajímají i školní výsledky a snažím se je trochu hlídat.

Jak?
Někomu to jde samozřejmě lépe, někomu hůř. Chceme ale být v kontaktu s učiteli a řediteli. U Edenu máme hned základní sportovní školu a s jejími zaměstnanci máme dennodenní styk. Pak už na střední školy chodí téměř všichni jinam. Máme ale telefonní čísla na učitele i ředitele. V tomto směru na hráče hodně tlačíme. Musí si uvědomit, že škola je pro ně v každém případě na prvním místě.

Zpátky k trestům, hráči prý klikují i na střídačce během zápasu.
Ano, když jsme byli v Litvínově na turnaji, tak se tam něco naklikovali. (s úsměvem) Ale na to už si zvykli.

Od příštího roku Slavia projevila zájem, aby od Českého svazu ledního hokeje získala statut akademie. Jaké v tom vidíte výhody?
Už ji má plno klubů, my jsme se zatím nepřihlašovali. Jde o finanční výhody a výpomoc klubům. Musíme však splnit nějaká kritéria, na kterých tuto sezonu chceme zapracovat. Slavia má výbornou mládež a byla by škoda, kdyby tady nebyla akademie.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...