Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kluby chtějí Jaroslavli pomoct. Nabízejí hráče

Omsk - Magnitogorsk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Omsk - Magnitogorsk. | foto: www.khl.ru

PRAHA Po tragédii, která postihla elitní klub ruské KHL, nezbyl Jaroslavi na soupisce prvního týmu jediný hráč. Všichni s výjimkou Alexandra Galimova, jenž v nemocnici dosud bojuje o život, po pádu letadla uhořeli. Šéfové nejprestižnější evropské ligy proto uvažují, že by každý z ostatních třiadvaceti týmů poskytl Jaroslavli některého z řad svých hokejistů.

Představitelé konkurenčních celků již začali své hokejisty dobrovolně nabízet. "Všechny kluby bez výjimky sdělily vedení ligy, že chtějí udělat vše pro to, aby Lokomotiv zachránily. Jsou dokonce připravené nabídnout Jaroslavli nejlepší hráče," sdělil šéf KHL Alexandr Medveděv.

VŠE O LETECKÉ TRAGÉDII

Generální manažer Omsku Anatolij Bardin již přislíbil pomoc: "Na podmínky, které stanoví vedení KHL přistoupíme, ať budou jakkoliv přísné," řekl s tím, že by byl ochotný vzdát se dvou až tří hráčů ve prospěch Lokomotivu Jaroslavl.

"I když o tom ještě nikdo jednat nezačal, čekáme, že vedení ligy brzy rozhodne. Jen se musí určit kolik hráčů," doplnil svého kolegu šéf Spartaku Moskva Andrej Jakovenko pro web gazeta.ru.

Pomoct chtějí i hokejisté

I samotní hokejisté, kteří pocházejí z Jaroslavli a hrají jinde v Rusku, vyjádřili zájem vrátit se do tragédií postiženého týmu. Nejmenovaný zdroj agentuře Ria Novosti prozradil, že nejméně třicet hráčů z ostatních sportovních týmů se nabídlo, aby Lokomotiv reprezentovali.

List Sport Express naznačil, jak by mohlo nové mužstvo vzniknout: celky KHL by chránily určité množství svých klíčových hokejistů a zbylé by daly k dispozici pro "minidraft" Lokomotivu Jaroslavl. V úvahu padá i možnost, že by zdecimovaný celek odehrál nadcházející ročník soutěže s juniory.

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Na Vánoce i v lednu si Býci užijí sex, Střelci optimismu. Co ostatní znamení?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidé narození ve znamení Kozoroha mají navenek sílu z energie Země, uvnitř pak čerpají z ohně. Oba živly dohromady se...

Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...