24. září 2011 12:37 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kohouti? Ega Vokouna a Neuvirtha jdou stranou

V roce 2011 přestoupil do Washingtonu, kde se o místo v brankovišti dělil s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V roce 2011 přestoupil do Washingtonu, kde se o místo v brankovišti dělil s... | foto: Reprofoto

WASHINGTON/PRAHA Žádné předhánění v brance Washingtonu z NHL se nečeká. Prostor dostanou oba čeští gólmani - zkušený Tomáš Vokoun i velice talentovaný Michal Neuvirth. Chytat může ale jen jeden...

Když ruský brankář Semjon Varlamov po sezoně opouštěl Washington a zamířil do Colorada, Michal Neuvirth se stal mužem číslo jedna mezi třemi tyčemi Capitals. Vždyť už dostal šanci v play off. Vše se ale změnilo po otevření trhu s volnými hráči. "Počítali jsme s dvojicí Neuvirth - Holby. Ale když byl k dispozici Tomáš Vokoun, jeho zkušenosti jsme nemohli odmítnout," přiznal pro NHL.com trenér brankářů Dave Prior.

Michal Neuvirth.
Tomáš Vokoun.

První dostane šanci Vokoun. Pokud ale ve formě bude Neuvirth, prostor dostane.

Tomáš Vokoun se totiž na trhu stal nechtěným, i když je jedním z nejlepších gólmanů soutěže posledních let. Sice mu v hlavním městě Spojených států nabídli "směšnou" smlouvu na 1,5 milionu dolarů, ale i tak kývl. Chce prostě zažít týmový úspěch. "Celý můj život je boj. Když se podíváte na mé statistiky, tak je překvapující, že o mě lidé stále pochybují. Jsem ale nadšený, že můžu hrát za tento tým s tak dobrými hráči," řekl Vokoun.

Statistiky

Tomáš Vokoun
35 let
v NHL 635 zápasů
úspěšnost zápasů 91,8%
průměr gólů na zápas 2,56

Michal Neuvirth
23 let
v NHL 70 zápasů
úspěšnost zápasů 91,3%
průměr gólů na zápas 2,55

Oba brankáři mají schopnosti na to, být v týmu jedničkou. Sezonu zřejmě začne zkušenější Vokoun, ale výraznou porci zápasu polkne i Neuvirth. "Už jsem to říkal oběma. Když je Michal na vrcholu své formy, je stejně dobrý jako Tomáš," sdělil hlavní kouč Bruce Boudreau. "Tomáš je veterán a pravděpodobně na něj vsadíme na začátku soutěže. Proto jsem hrdý na Michalovu reakci. Stále se připravuje, jako kdyby byl jasnou jedničkou," pochválil šestapadesátiletý trenér.  

"Neuvi je velmi talentovaný a odolný gólman. Dokonce bych řekl, že i jeden z nejodolnějších v lize. Proto se o něho nebojím," hodnotí Praid.

Vokoun je z angažmá ve Washingtonu nadšený. "Nikdy jsem nebyl v týmu, který měl reálnou šanci na Stanley Cup. Proto žádný tlak necítím, spíše si to užívám."

A jaká bude hierarchie v brance "Caps"? "Kvůli tomu neočekávám žádné problémy. Jsme oba profesionálové a víme, jaké jsou na nás požadavky. Navíc Michal je milý kluk, takže ničeho se nebojím," uzavřel Vokoun.

Anketa

Kdo odchytá větší porci zápasů?

Tomáš Vokoun 51
Michal Neuvirth 14

Státní zemědělský intervenční fond
Refererent Oddělení metodiky Leader a Spolupráce

Státní zemědělský intervenční fond
Praha
nabízený plat: 26 480 - 39 790 Kč