Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

KOMENTÁŘ: Kanadský kapitán pochybil. Ruští mladíci se ale zachovali jako uplakaní pokrytci

Kanadský kapitán Barrett Hayton. foto: ČTK

Praha - Kapitán kanadské dvacítky Barrett Hayton po sobotním debaklu 0:6 od Rusů poslouchal na mistrovství světa této věkové kategorie hymnu vítězů s helmou na hlavě.
  11:43

Bezesporu šlo o nesportovní gesto, které se pranic nelíbilo ruským hokejistů. Kapitán Grigorij Děnisenko na to upozornil už během ceremoniálů, při následném podávání rukou Haytona vynechal, místo toho si ukázal na hlavu, aby mu vysvětlil důvody svého činu.

Posud vše v pořádku, každá akce zaslouží reakci.

Ovšem Rusům to nestačilo, po duelu dštili síru. Haytona, který se mimochodem omluvili, v rozhovorech nešetřili. Jako by zapomněli, že v Praze čtyři roky zpět po finálovém výprasku od Kanady, prchli do kabin ještě během závěrečného ceremoniálu, podobně jako v roce 2010 při prohře od tehdy podceňovaných Čechů.

Jestli by si Rusové, kteří mimo jiné úvodní prohru od českých mladíků házeli na vše, jen ne vlastní výkon, neměli raději nejdříve zamést před vlastním prahem. 

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...