Kometa doma v Lize mistrů prohrála 1:4, Plzeň přišla ve Švédsku o třígólový náskok

20:45
PRAHA - Hokejisté Plzně vstoupili do čtvrtfinále play off Ligy mistrů remízou na ledě švédského týmu Skelleftea AIK. Indiáni, kteří vyhráli všech osm předešlých zápasů v soutěži, vedli na severu Evropy již 3:0. Ve třetí třetině ale náskok ztratili a za týden budou oba týmy v Plzni bojovat o postup od nuly.

Kometa Brno podlehla doma Frölundě 1:4. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Po deseti výhrách Třinec prohrál v Hradci, Boleslav vyhrála ve Vítkovicích

„Bylo to velice těžké utkání, protože máme za sebou dlouhý den. Přesto se nám úvod povedl a první dvě třetiny jsme odehráli velice slušně. Pak na nás ve třetí dvacetiminutovce soupeř zatlačil a my toho moc neměli. A asi i zaslouženě se jim podařilo srovnat,“ uvedl útočník Matyáš Kantner na klubovém webu.

Druhý český zástupce ve vyřazovací části - Kometa Brno - prohrál doma s Frölundou 1:4.

Švédský tým o výhře rozhodl ve druhé třetině, ve které vstřelil tři branky. Tři góly český mistr inkasoval v oslabení, jediným střelcem Brna v souboji s dvojnásobným vítězem mezinárodní soutěže byl Bedřich Köhler.

Odvety jsou na programu příští týden v úterý.