Kometa prohrála v Hradci 0:1 na nájezdy, Sparta udolala Jihlavu 6:5 v prodloužení

19:15aktualizováno  20:06
hradec králové/praha - Hokejisté Hradce Králové ve šlágru 28. kola extraligy porazili na svém ledě Kometu Brno 1:0 po samostatných nájezdech. Ty rozhodl bekhendovou střelou Andris Džerinš, páté čisté konto pak udržel Patrik Rybár. I ve druhém duelu ze špičky ligy se dělily body. Vedoucí Plzeň vyhrála díky gólu Miroslava Indráka v 65. minutě nad Třincem 4:3 v prodloužení a udržela si pětibodový náskok v čele před Hradcem.

Hokejisté Hradce vyzráli po samostatných nájezdech na Kometu (ilustrační snímek) foto: anna VavríkováMAFRA

Hokejová extraliga: Plzeň přejela Litvínov 5:1 a boduje podesáté v řadě

Hokejisté Plzně tak natáhli svoji bodovou sérii na jedenáct utkání.

Domácí si sice během úvodní třetiny vypracovali dvoubrankový náskok, ale postupně se zlepšující hosté dokázali zápas dotáhnout do prodloužení, v němž o bonusovém bodu pro Indiány rozhodl při přesilovce v čase 64:59 Miroslav Indrák.

Oceláři tak nenavázali na předešlé čtyři výhry ve vzájemných zápasech s Plzní.

Hokejisté Sparty porazili Jihlavu 6:5 v prodloužení. Pražané vedli během druhé třetiny už 4:1, přesto odevzdali nováčkovi mezi elitou bod a sami zachraňovali zápas trefou Roberta Říčky 97 vteřin před koncem základní hrací doby.

V čase 60:23 pak rozhodl útočník Richard Jarůšek.

Hokejisté Zlína porazili Pardubice 5:2 a ukončili tak sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech s Dynamem.

Dvěma góly se na výhře domácích podíleli Jiří Ondráček a Zdeněk Okál, Východočechy od třetí prohry v řadě neuchránily ani dvě branky Petra Sýkory.

Hokejisté Liberce porazili Litvínov 4:3 po prodloužení a navázali tak na páteční vítězství proti Hradci Králové.

Tygři se třikrát prosadili v přesilových hrách, vítězným gólem a třemi asistencemi se na jejich výhře podílel Marek Kvapil.

Čtyři kanadské body nasbíral i Martin Bakoš. Verva si připsala třetí porážku v řadě a v tabulce zůstává předposlední.

Výsledky 28. kola:

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák - 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6009.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd:
Džerinš. Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, D. Klouček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5011.

HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 6:5 v prodl. (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)
1. Pech (Kudrna, J. Mikuš), 12. Kudrna (T. Dvořák, Pech), 24. Pech (T. Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek - 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (D. Kajínek, Seman), 36. De la Rose (A. Zeman, Šidlík), 47. De la Rose (Čachotský). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Blümel, Pešek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8041.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka:
44. Olesz (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
30. Bakoš (Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, Kvapil), 61. Kvapil (Bakoš, Ševc) - 29. Ihnacak (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5454.

Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
3. Ondráček z trest. střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Bukarts, Žižka), 60. Ondráček - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Zíka, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs - Treille oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2885.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
5. P. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (P. Musil, Lenc), 33. T. Knotek (Němeček), 44. M. Procházka (T. Knotek, Kotvan), 60. Orsava (P. Holík, Klepiš). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:8, navíc Dlapa (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2634.