Kometa vedla v boji o páté místo 3:1, přesto nakonec v Litvínově padla 3:5

20:00
LITVÍNOV/PRAHA - Hokejisté Litvínova zvládli přímý souboj o pátou příčku v extraligové tabulce, když ve 46. kole vyhráli 5:3 nad Brnem. Ještě ve 39. minutě přitom prohrávali 1:3. Důležitý souboj o postup do play off zvládli hokejisté Mladé Boleslavi, kteří vyhráli 2:1 v Plzni a dostali se místo ní na devátou příčku.

Hokejisté Litvínova zvládli přímý duel o páté místo. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Severočeši poprvé v sezoně obrali Kometu o všechny body, především zásluhou třetího dějství, jež vyhráli 3:0. Přímý souboj o pátou příčku rozhodl trefou ze začátku 54. minuty útočník Martin Hanzl. Dva góly dal v dresu vítězů zkušený obránce Karel Pilař.

Výsledky 36. kola

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) Branky a nahrávky: 15. Jank (Dravecký, Roth), 34. Kreps (Krajíček, Rákos), 37. Irgl (Adamský, M. Doudera) - 49. Holec (Vyrůbalík, Škůrek), 56. J. Galvas (Holec, Rác).

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík), 13. Klimek (Kalina, Buchtele) - 8. Nedvídek (R. Pavlík, Gregorc), 40. T. Knotek (Jaroslav Bednář), 43. Pláněk (Nedvídek, R. Pavlík), 46. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 58. Jarůšek.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. K. Pilař (Sörvik), 39. Martynek, 49. J. Černý (R. Hanzl, Pavlík), 54. M. Hanzl (R. Hanzl), 60. K. Pilař (Gerhát, M. Hořava) - 3. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec), 20. Nečas (H. Zohorna), 35. R. Zohorna (Vondráček, Dočekal).

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:7 (1:2, 3:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Rolinek, Ščotka), 21. Rolinek (Trončinský, Špirko), 25. Bárta (Chaloupka), 29. P. Sýkora (Trončinský) - 10. Poletín, 17. Huml (Vondrka), 25. Skokan (V. Růžička ml., Valach), 29. Huml, 33. Valach (Vondrka, Flemming), 37. Kämpf (Poletín), 53. J. Mrázek (Huml, Rutta).

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Flek (D. Kindl), 11. Gríger (Mullane, Tomáš Dvořák), 53. V. Tomeček (Mullane) - 15. Balán (Szturc), 24. Klok (Tybor, D. Květoň), 37. Szturc, 38. D. Květoň (O. Roman, Tybor), 43. Szturc.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Kadlec (D. Kubalík, Preisinger) - 13. Hyka, 42. Urban (M. Látal, Hrdinka).

Hokejisté Třince porazili Olomouc 3:2 a proti Hanákům si připsali čtvrtou výhru v sezoně. Favorit vedl i díky trefě Bohumila Janka od červené čáry už 3:0, ale Hanáci v závěru duel dvěma góly zdramatizovali.

Na premiérovou extraligovou branku Jakuba Galvase už ale žádný z jeho spoluhráčů nenavázal a Olomouc po čtyřech vítězstvích v řadě nebodovala.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v přímém souboji o třetí místo v tabulce na ledě Sparty 5:2 a mají před Pražany tříbodový náskok. Mountfield sice prohrával 1:2, ale k obratu mu pomohl dvěma góly v přesilovkách útočník Tomáš Knotek.

Chomutov vyhrál bláznivý zápas

Hokejisté Chomutova zvítězili v bláznivém utkání na ledě Pardubic 7:4. Piráti porazili předposlední Dynamo poprvé v sezoně a dotáhli se bodově na šestou Kometu Brno, když zlomili zápas na svou stranu zejména ve druhé třetině.

Ta nabídla celkově sedm branek, oba týmy se navíc trefily při vlastním oslabení.

Utkání přineslo také šarvátku mezi domácím Davidem Tomáškem a Brettem Flemmingem. Chomutovský obránce chvíli předtím fauloval Petra Čáslavu a zápas tímto momentem pro oba hráče skončil.

Vítkovice si upevnily pozici v desítce

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli přímý souboj o devátou příčku na ledě Plzně 2:1, bodovali pošesté za sebou a svého soupeře předstihli v tabulce.

Vedoucí branku Bruslařského klubu zaznamenal již v první třetině ve vlastním oslabení Tomáš Hyka, vítěznou trefu Středočechů pak v úvodu třetí třetiny obstaral Tomáš Urban. Snížení Petra Kadlece při závěrečné plzeňské hře bez brankáře přišlo příliš pozdě.

Hokejisté Vítkovic vyhráli na ledě posledních Karlových Varů 5:3. Energie vedla v polovině první třetiny už 2:0, ale Ostravané si i díky dvěma gólům a asistenci útočníka Romana Szturce upevnili pozici v desítce.