Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kometa venku neumí. Padla tam už poosmé za sebou, Sparta i potřetí prohrála s Chomutovem

18:00aktualizováno  19:57
Ne a ne se venku chytit. Hokejisté Komety Brno se po výborném startu do soutěže trápí. A to především na ledě soupeřů. Neuspěla ani ve 32. kole extraligy na ledě posledních Karlových Varů, kde prohrála 2:4 a připsala si osmou venkovní prohru v řadě. Naopak domácí Energie vyhrála teprve druhý z posledních devíti duelů.

Hokejisté Karlových Varů si po Liberci vyšlápli i na brněnskou Kometu. foto: MAFRA - Ladislav Němec

Hokejovému Ústí hrozí do měsíce zánik. Zachrání ho před krachem město?

Hokejisté Chomutova zvítězili na ledě Sparty 3:2. Pražany porazili Piráti potřetí v sezoně i přesto, že dvakrát prohrávali. Vítězný gól dal obránce Brett Skinner při přesilovce ve 34. minutě.

Severočeši tak dosáhli na vůbec první extraligovou výhru na ledě Sparty v novodobé historii po předchozí sérii šesti porážek, z níž vytěžili jediný bod.

Šlágr kola vyhrál Liberec

Hokejisté druhého Liberce porazili ve šlágru kola vedoucí Třinec 3:0 a snížili jeho náskok na pouhý bod. Bílí Tygři potvrdili svou dobrou formu a po reprezentační pauze vyhráli potřetí za sebou.

Oceláři poznali hořkost porážky po šňůře šesti výher. Liberecký gólman Roman Will vychytal už posedmé v sezoně čisté konto.

Vítkovice udolaly Boleslav

Hokejisté Vítkovic vydřeli v souboji sousedů v tabulce nejtěsnější vítězství 3:2 nad Mladou Boleslaví.

Rozhodující úder podnikli v úvodu třetí části, když nerozhodné skóre během 73 sekund převážili dvěma góly Jana Hudečka a Vojtěcha Tomiho. Ostravané posedmé v řadě zabodovali, naopak Boleslav už sedm kol na plný bodový zisk čeká.

Olomouc vyválčila dva body v Plzni

Hokejisté Olomouce vyhráli na ledě Plzně 2:1 po samostatných nájezdech a i podruhé v sezoně uspěli na západě Čech v nastavení.

Domácím vyšla úvodní třetina a díky trefě Michala Moravčíka drželi hubené vedení, ale pak převzali otěže zápasu hosté. Po vyrovnání Tomáš Mikúše ve 43. minutě ubránili Indiáni zápas do nájezdů, v nichž rozhodl jediný úspěšný exekutor Jan Eberle.

Pardubice otočily zápas se Zlínem

Hokejisté předposledních Pardubic zvítězili na domácím ledě nad Zlínem 3:2 v prodloužení a dočkali se teprve druhé výhry z posledních sedmi duelů.

Dynamo po první třetině prohrávalo o dvě branky, ale dokázalo srovnat a bonusový druhý bod získalo díky brance Davida Tomáška v čase 64:03.

Výsledky 32. kola:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Ordoš (Vitásek, L. Krenželok), 38. L. Krenželok (J. Stránský, P. Jelínek), 49. J. Stránský (Bartovič, Šimek).

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Tuominen (Mikulík, Benák), 24. Gríger (Rýgl), 32. Harkabus (D. Kindl, Gríger), 60. Gorčík (Vachovec, Skuhravý) - 21. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil), 58. Vincour (Štencel).

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Ihnacak (Netík), 18. P. Vrána (J. Hlinka, Pech) - 6. Huml (Dlapa, Vondrka), 28. Vondrka, 34. Skinner (Rutta, Huml).

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Hrbas (Olesz, Hudeček), 44. Hudeček, 45. Tomi (Gřeš) - 2. Lenc (Klepiš, Trončinský), 49. Orsava (Jonák, M. Látal).

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Moravčík (T. Svoboda, Indrák) - 43. T. Mikúš (Holec), rozhodující sam. nájezd Eberle.

HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Leduc (Klimenta), 47. Rolinek (P. Sýkora, Redenbach), 65. Tomášek (Rolinek) - 2. Chytil (Řezníček), 19. Bukarts (Kubiš).