Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápas pravdy, derby se Slováky. Nebude to snadné, tuší Přerost

Sport

  10:16
MONTREAL - Hokejová reprezentace do dvaceti let má na mistrovství světa v Kanadě za sebou dva těžké zápasy o bytí a nebytí, teprve ve čtvrtfinále se ale podle Miroslava Přerosta rozhodne o úspěchu a neúspěchu. Hlavní trenér českého národního týmu nečeká, že by bylo Slovensko snadným soupeřem.

Hokejový trenér Miroslav Přerost. foto: ČTK

„Trošku jsme si tu vytrpěli různé nepovedené zápasy. Teď se nám konečně začalo dařit, takže na to snad dokážeme navázat dalším dobrým výkonem,“ uvedl Přerost před pátečním čtvrtfinálovým soubojem se Slovenskem v Montrealu.

Zda jsou Češi favority duelu, odhadovat nechce. „Je to čtvrtfinálové utkání, tam se veškeré papírové předpoklady stírají. Jeden takovýhle zápas může rozhodnout o všem,“ podotkl Přerost. Soupeře proto za žádnou cenu nehodlá podcenit. „Slováci tu odehráli dobré zápasy, budou určitě dobře připravení a nebude to pro nás nijak snadné. Navíc už jen fakt, že je to takové regionální derby, je bude hnát kupředu. Nicméně to nás vlastně také,“ řekl kouč.

ČTĚTE VÍCE

Slovenskou reprezentaci v Kanadě táhne hráč pražské Sparty Martin Réway. Toho Češi podle Přerosta nenechají bez povšimnutí. „Víme o něm a známe jeho kvality, které koneckonců ukazuje také v české extralize. Jeho největší předností je účast v přesilových hrách. Dáme si na něj pozor, kdykoliv se dostane na led, budou hráči vědět, jak se mají chovat,“ uvedl Přerost.

Jan Ščotka při zásahu proti Ivanu Barbašjovi během druhé třetiny zápasu

Celkově chce s mužstvem navázat na povedený úterní výkon a vítězství 4:1 nad Rusy. „Pracovali jsme na nějakých drobných detailech, které se nám nedařily, ale v podstatě nastoupíme ve stejném složení a budeme vycházet ze stejné hry,“ řekl Přerost a potvrdil, že podruhé za sebou dostane v brance přednost Miroslav Svoboda.

Než rovnou vyhlašovat útok na medaile, Přerost raději pracuje s postupnými cíli. „Chceme projít do semifinále, a pokud bychom se tam dostali, tak pak jít do finále. Ty kroky na sebe zkrátka navazují, musíme plnit jeden za druhým a věřím, že tu uhrajeme nějaký úspěch,“ dodal Přerost, který věří, že současný tým ukončí desetileté české čekání na semifinálový postup na MS a zisk medaile.

Autoři: ,

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...