12. dubna 2014 13:03 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžička: S Jágrem na MS počítám, snad mi do té doby stihne zavolat

...V duelu o bronz se Švédskem nedali Češi ani gól. Po mistrovství světa... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ...V duelu o bronz se Švédskem nedali Češi ani gól. Po mistrovství světa... | foto: MAFRA - Michal Růžička

DĚČÍN/PRAHA Zkoušel se mu dovolat, ale marně. Psal zprávy, čekal na odpověď a až po pátečním utkání mohl kouč hokejové reprezentace Vladimír Růžička říct něco nového o Jaromíru Jágrovi a jeho možné nominaci na mistrovství světa v Minsku.

No, tedy něco nového? Posuďte sami. "Novinkou je to, že mi Jarda napsal, že zavolá. Konečně jsme se spojili přes esemesky. Měl by volat dneska, ale zase hrají, tak doufám, že to do mistrovství stihne," říkal Růžička s úsměvem.

Šampionát ale v Bělorusku začíná až 9. května, zatímco základní část NHL končí už tuto neděli. A jelikož se New Jersey, ve kterém Jágr hraje, nedostalo do play-off, bude volný.

A kouč Růžička o něj výrazně stojí - popravdě, který trenér by taky nestál. "Počítám s ním," řekl jasně. I proto příliš nepočítá s nominací útočníka Petra Tona. A stojí i o Jágrova spoluhráče z Devils, obránce Marka Židlického.

Z NHL pak má zatím jistý příslib jen od útočníka Jiřího Hudlera, další oslovení hráči s nominací souhlasili, čeká je však v zámoří ještě první kolo play off.

Proti Dánům reprezentanti uspěli, teď je čeká Norsko

Vybírat ale může i ze současného kádru reprezentace, která v Děčíně dvakrát porazila Dány a neinkasovala jediný gól. "Je pozitivní, že se kluci ukázali, že se v mezinárodním hokeji určitě neztratí. Nezklamali," uvedl Růžička.

Všech 29 hokejistů, kteří momentálně kádr tvoří, tak zůstává v přípravě, která příští týden pokračuje dvěma zápasy proti Norsku.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.