Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kritický Jágr: Tohle nebyl velký soupeř, nehrajeme ideální hokej

Sport

  19:22
MINSK (od našeho zpravodaje) - Že je tým jediné vítězství od medaile? Že postup do semifinále se téměř vždy považuje za úspěch? Kdepak! Jaromír Jágr i po výhře nad USA mluvil spíš v kritickém duchu. „Negativních věcí je totiž v naší hře ještě spousta. Rozhodně nehrajeme ideální hokej,“ prohlásil nejslavnější český hokejista, který si připsal další dvě asistence.

Jaromír Jágr se tlačí do šance před americkou bránou. foto: Reuters

O výhře a postupu rozhodly úspěšné přesilovky, že?
Ano, dali jsme v nich tři góly. Trochu jsme si to zkomplikovali v posledních dvou minutách, ale to je lekce pro mladé a pro všechny, kdo tohle nezažili. Že konec je, až konec opravdu je. Jakmile dáš jakémukoliv mužstvu život, jsou soupeři schopni toho využít. Viděli jste, že jsme měli štěstí, protože mohli v klidu vyrovnat.

Bylo tedy vedení 4:1 svým způsobem zrádné?
Je zrádné z toho důvodu, jak k němu přistoupíme. Když k vedení přistoupíš, jako by to bylo 0:0, tak se něco podobného těžko může stát. Než když k tomu přistoupíš, že už je konec zápasu, a že se nic nemůže stát. Pak vznikne situace, která vznikla a může skončit ještě hůř než dnes. Teď záleží, co si z toho vezmeme.

ČTĚTE VÍCE

Ukázala se proti USA síla týmu?
Ta se ukáže až příští zápas. Při všem respektu k soupeři si nemyslím, že tady měli to nejsilnější mužstvo. Byli to mladí hráči, kteří sbírají zkušenosti, zápas jsme prostě měli vyhrát. Ať postoupí Kanada, či Finsko, bude to úplně jiný soupeř.

V čem je největší pozitivum výkonu mužstva? A v čem negativum?
Pozitivní je, že jsme pořád ve hře. To negativních věcí je spoustu. Je vidět, že nehrajeme ideální hokej. Možná je to chybějícími zkušenostmi, nebo se prostě nedaří. Nedělal bych z výhry nějakou velkou věc, protože to opravdu – pří vší úctě k nim – nebyl to velký soupeř.

Postup do semifinále se ale vždy bere jako úspěch.
Já to neřeším. Počkám si dva dny, jak budeme hrát.

Tomáš Hertl, Jiří Novotný a Jaromír Jágr slaví gól Ondřeje Němce (vpravo).

Tomáš Hertl, Jiří Novotný a Jaromír Jágr slaví gól Ondřeje Němce (vpravo).

Co jste říkal na faul na Vladimíra Sobotku?
Vypadalo to dost špatně. Záleží, jestli dostal do hlavy, či do zad. Viděl jsem jeden záběr, další už neukázali, protože se to v hale nesmí. Já věděl, že budeme mít přesilovku, takže jsem se snažil soustředit na hokej. Ovšem co jsem viděl, byl tam úder na hlavu.

Jasné vyloučení do konce zápasu.
V Evropě se to vždycky pískalo a v NHL už začíná taky, protože tam bylo spoustu otřesů mozku a dávají se za to suspendace. Hra je teď daleko rychlejší než dřív, nesmí se držet, nesmí se hákovat. Pravidla se změnila a hokej se zrychlil. Na jednu stranu je to výborné, ale na druhou při větší rychlosti hrozí, že srážky "smrdí" zraněním. Držení i hákování zpomalovalo, ale nemyslím si, že bylo tolik zranění.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat