29. dubna 2008 15:49 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Letní pohár hlásí změny

Extraliga volá! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Extraliga volá! | foto: ČTK

PRAHA Dvacet týmů se představí v letním Českém poháru - Tipsport Hockey Cupu - který bude stejně jako v minulém roce hlavní součástí přípravy extraligových celků na nový ročník.

Před rokem čtrnáct zástupců nejvyšší soutěže doplnily dva prvoligové celky, letos jich bude hned šest. Celkový počet zápasů se však sníží, neboť v základní skupině týmy čekají jen čtyři duely - dva doma a dva venku.

Dvacet účastníků poháru již bylo rozděleno do čtyř pětičlenných skupin. Mistrovská Slavia se utká s vítězem základní části Českými Budějovicemi, Plzní, Znojmem a Vrchlabím. Do semifinále postoupí vítězové skupin, o finále se utkají nejlepší celek "áčka" s nejlepším týmem "béčka" a vítězové skupin C a D. Stejně jako pro finále platí pravidlo, že se bude hrát na ledě lépe umístěného mužstva v konečné tabulce extraligy sezony 2007/08.

Hokejový pohár bude zahájen 5. srpna, program základních skupin by měl podle rozpisu skončit 19. srpna. Termíny semifinálových duelů jsou stanoveny na 26. a 27. srpna, finále se uskuteční 2. září. Prvenství z loňského roku, kdy se po čtyřleté pauze začal pohár opět hrát, obhajují Pardubice.

Složení skupin:
Skupina A:
Litvínov, Kladno, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Chomutov.
Skupina B: Slavia Praha, Plzeň, České Budějovice, Znojmo, Vrchlabí.
Skupina C: Liberec, Pardubice, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Hradec Králové.
Skupina D: Vítkovice, Třinec, Zlín, Kometa Brno, Olomouc.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!