6. září 2012 22:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Lev Praha vstoupil do KHL vítězně, otočil zápas s Rigou

Utkání KHL Lev Praha - Dinamo Riga, Petr Vrána z týmu Lev Praha (vpravo) a Arvids Rekis z Dinama Riga  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání KHL Lev Praha - Dinamo Riga, Petr Vrána z týmu Lev Praha (vpravo) a Arvids Rekis z Dinama Riga | foto: ČTK

PRAHA Hokejisté Lva Praha se radují z vítězné premiéry v Kontinentální lize. V pražské Tipsport Aréně porazili Dinamo Riga 2:1, když dokázali díky brankám slovenských útočníků Luboše Bartečka a Tomáše Surového otočit nepříznivý vývoj utkání.

Další zápas čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v sobotu od 17:00 se Spartakem Moskva, jehož dres hájí obránce Jakub Nakládal. Po opatrném začátku měl možnost otevřít skóre v šesté minutě Džerinš, jehož fauloval při úniku Němec, ale při trestném střílení Lotyš proti brankáři Pöpperlemu neuspěl. Lev pak nevyužil přesilovou hru a následně ohrozil brankáře Jučerse Rachůnek.

K TÉMATU

V 17. minutě se radovalo z vedení naopak Dinamo. Indrašisův pokus už dorazil za bývalého sparťanského gólmana Karsums. V závěru úvodního dějství byl blízko vyrovnání kapitán Novotný, ale jeho pokus zastavil branková konstrukce. Ve druhé třetině zvedla diváky ze sedadel potyčka před brankou Lva, v níž byl hlavně aktivní za Pražany kanadský bek Oystrick a Skvorcovs.

Smazat ztrátu se pak snažil Klepiš a na druhé straně zahrozil při Hunkesově trestu Indrašis. V 37. minutě se dočkal historicky první trefy v soutěži Lev. Klepiš nahodil puk na lotyšskou branku, ten se odrazil k Bartečkovi, který z mezikruží vyrovnal.

Pražský klub v závěrečné třetině ještě přidal na aktivitě a chtěl rozhodnout. Novotný ještě svou šanci po Christensenově přihrávce nevyužil, když jeho únik pokryl Jučers. Vzápětí v 51. minutě se ale už prosadil z levé strany Surový a podařenou střelou otočil výsledek.¨

Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Bartečko (Klepiš), 51. Surový (Němec) - 17. Karsums (Indrašis). Rozhodčí: Bulanov, Gofman - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6358.

Sestavy
Lev Praha:
Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Dinamo Riga: Jučers - K. Redlihs, Galvinš, J. Redlihs, Carle, Sotnieks, Rekis - Indrašis, Johnson, Karsums - Giroux, Schremp, Niživijs - Meija, Džerins, Bukarts - Skvorcovs, Bičevskis, Biezais. Trenéři: Pekka Rautakallio, Artis Abols a Viktors Ignatěvs.

ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?