Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Lev se dál trápí. V Ufě prohrál popáté v řadě

17:39
UFA - Hokejisté Lva Praha podlehli v Kontinentální hokejové lize v Ufě domácímu Salavatu 2:4. Svěřenci kouče Josefa Jandače sice skórovali jako první, ale ještě v prvním dějství třikrát inkasovali. Prohráli tak již popáté za sebou a ztratili sedm duelů z posledních osmi.

Hráči celku Lev Praha (druhý zleva) a Jakub Voráček (druhý zprava) sledují hru foto: ČTK

Lev na ledě silné Ufy, která se však dosud v sezoně prezentovala nevyrovnanými výkony, výborně začal. Po nevýrazné přesilovce, kdy domácí hráli kuriózně hned v úvodních sekundách v šesti, našel v 5. minutě Škoula střílenou přihrávkou útočníka Mikúše a ten otevřel skóre.

Ufa - Lev Praha 4:2

Branky a nahrávky: 14. Mirnov (Kolcov), 18. Paršin (Zinovjev, Aťušov), 19. Filatov, 50. Svitov (Mirnov, Musatov) - 5. Mikúš (Škoula, Surový), 35. Klepiš (Vrána, Chára). Rozhodčí: Sergejev, Naumov - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 6900.

Ufa: Tarkki - Aťušov, Proškin, Zubarev, Kolcov, Baranka, Gurkin, Blaťák, Isangulov - Paršin, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Svitov, Musatov - Filatov, Stěpanov, Gluchov - Galejev, Pihlström, Jemelin. Trenér: Vener Safin.

Lev: MacIntyre - Mikuš, Němec, Krejčík, Chára, Oystrick, Škoula, Hunkes, Porseland - Klepiš, Christensen, Novotný - Surový, Mikúš, Hossa - Řepík, Vrána, Bartečko - Sekáč, Jaroslav Svoboda, Cingel. Trenér: Josef Jandač.

Ufa na druhé straně několika pokusy zahřála gólmana MacIntyrea, jenž se stejně jako v pondělí v Nižněkamsku opět postavil mezi tyče. Na začátku 14. minuty už však krátce před vypršením Krejčíkova trestu Kanaďan ve službách Pražanů kapituloval po ráně Mirnova.

Ze strany domácích to ještě nebylo v první třetině zdaleka vše. V 18. minutě se díky pohotové teči prosadil Paršin a jen o 51 vteřin později dokonal rychlý obrat parádní ranou Filatov. Ještě do přestávky pak mohl zasadit čtvrtý úder zaskočeným hostům Paršin, ale ve velké šanci minul.

Ve druhé části Lev nejprve s velkým štěstím ustál Řepíkovo vyloučení, při němž pohrdl velkou šancí Filatov, poté byl zaměstnanějším z obou gólmanů domácí Tarkki, ale korekce výsledku přišla až v končící 35. minutě, kdy se mezi střelce zapsal tečující Klepiš. Vyrovnat mohl Hossa, jenže proti byl Fin střežící brankoviště ruského celku.

V nástupu do třetí třetiny byl Lev hodně aktivní a vynutil si početní výhodu, Tarkkiho však potřetí překonat nedokázal. Ve 48. minutě naopak fauloval podruhé v zápase bek Krejčík a i tentokrát Ufa trestala - na 4:2 zvýšil dorážející Svitov. V 55. minutě museli do čtyř domácí a trenéři Lva si vzali oddechový čas, po němž zkusili power play. S hrou bez gólmana ale hosté neuspěli ani následně v samém závěru zápasu.

Další pokus na přerušení série porážek budou mít Pražané v pátek, kdy se představí na ledě CSKA Moskva.