Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lev v Bratislavě táhne. Slovan bude lístky dražit

Sport

  17:11
BRATISLAVA/PRAHA - Slovensko je na nohou. A tentokrát kvůli hokeji. Slovan Bratislava kroutí první sezonu v KHL, což poutá pozornost fanoušků ze všech koutů republiky. A zájem o tento klub je až několikanásobně větší než počet lístků uvolněných do prodeje.

Utkání KHL Lev Praha - Chanty-Mansijsk. Autor čtvrtého gólu Lva Erik Christensen (vlevo) se raduje se spoluhráčem Jiřím Novotným foto: ČTK

S tím ale souvisí i nekalé machinace se vstupenkami, kterých je nedostatek. Podle klubu se jejich cena na černém trhu může šplhat v přepočtu až k částce pěti tisíc korun. Přitom oficiálně nejdražší místa na stadionu stojí 450 korun.

I proto se Slovan, jenž se pohybuje na hranici play off, na utkání s pražským Lvem hraném 9. prosince rozhodl k radikálnímu kroku – lístky vydražit. "Uvědomujeme si, že se to někomu nemusí zamlouvat. Dosavadní prodej ale prakticky znemožňuje obyčejným fanouškům se ke vstupenkám dostat. Například na Dynamo Moskva jsme arénu vyprodali za půl hodiny," řekl LN marketingový ředitel klubu Milan Vajda. "Je to extrémní a výjimečná situace," dodal.

Český klub v hlavním městě Slovenska láká enormně. "Lístky na Lva by normálně zmizely za deset minut," odhadl Vajda.

Slovan má sto tisíc fanoušků

Aukce začne prvního listopadu v devět hodin dopoledne a potrvá tři dny. Vyvolávací cena vstupenek pak bude 400 korun a zvyšovat ji bude možné o pětadvacet korun.

Ačkoliv je Slovan v soutěži nováčkem, je jejím nejstarším účastníkem – byl založen roku 1921. Jako jediný zástupce v KHL ze Slovenska se navíc považuje za reprezentanta tamního hokeje na mezinárodním poli. "Fanouškovskou základnu bych spočítal tak na sto tisíc a už je po celé zemi. Registrujeme i zájem těch, kteří nás ještě jako extraligový celek z hlavního města neměli rádi," potěšilo Vajdu.

Lev rozhodně takovou vlnu fanoušků neoslovuje, i když v O2 areně s Dynamem Moskva, za které nastoupil hvězdný Alexandr Ovečkin, vytvořil divácký rekord ligy: 16 317 diváků.

Vajda vypočítává, že by Slovan pravidelně zaplňoval stadion s kapacitou až pro 35 tisíc lidí. Nová aréna jich však pohltí "jen" deset tisíc. Hokejovou horečku ovšem může rychle vyléčit série proher.