Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Liberec poprvé v semifinále padl. Jihlava vyhrála v baráži i čtvrtý zápas

19:55
CHOMUTOV/PRAHA - Hokejisté Chomutova snížili stav semifinálové série s Libercem na 1:2 na zápasy. Ve třetím zápase totiž doma vyhráli 2:0, o což se ve třetí třetině během 96 sekund postarali nejzkušenější hráči Pirátů Michal Vondrka a Ivan Huml. Ján Laco tak vychytal první čisté konto v sérii.

Michal Vondrka (vlevo) a Ivan Huml se postarali o snížení stavu série na 1:2. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Hradec odpověděl na debakl 0:8 výhrou. Sérii s Brnem srovnal na 2:2

Domácí se museli obejít bez druhého nejproduktivnějšího hráče týmu probíhajících vyřazovacích bojů Davida Kämpfa.

Přesto sváděli s obhájcem titulu vyrovnanou bitvu. Domácí kapitán Vondrka měl hlavní slovo ve 49. minutě, kdy si na vlastní obranné modré čáře stáhl kotouč ze vzduchu rukavicí, prolétl celým hřištěm a blafákem do forhendu pokořil Lašáka.

Následovalo vyloučení Skokana, při němž se na zteč vydal Tomica, ustál souboj se Šimkem a po objetí branky našel najíždějícího Humla, který trefil horní růžek.

Svou historicky první semifinálovou výhru pak Piráti bez větších potíží udrželi.

Jihlava opět pokořila Motor

Výbornou formu potvrdili hokejisté Jihlavy, kteří v baráži o extraligu vyhráli i čtvrtý zápas, tentokrát 2:1 v prodloužení na ledě Českých Budějovic. O výhru se ve 35. minutě prodlouženého času postaral jihlavský kapitán Tomáš Čachotský.

Jihlava zdolala Motor 2:1 po samostatných nájezdech i v neděli doma a v souboji dosavadních účastníků první ligy vyhrála i v šestém vzájemném duelu v sezoně.

Výsledky:

Semifinále - 3. zápas:

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 49. Vondrka (Kudělka), 50. Huml (Tomica, Rutta). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Ondráček. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

4. kolo baráže:

Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1,- 0:1)
Branky a nahrávky:
13. M. Čermák (Fillman, F. Novák) - 47. Bilčík (J. Skořepa), 61. Čachovský. Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváků: 6421 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
22. P. Sýkora (Trončinský, Rolinek), 36. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) - 15. Mikulík (T. Rachůnek, Sičák), 26. Skuhravý (D. Kindl, Dujsík), 64. Gríger. Rozhodčí: Lacina, Pražák - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5, navíc Zajíc (Pardubice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 8003.