18. srpna 2015 7:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Liga hokejových legend je zajímavý experiment. Jen aby brzy neomrzel

Zlatí hoši. Vladimír Růžička (vlevo) a Dominik Hašek při návratu z turnaje v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatí hoši. Vladimír Růžička (vlevo) a Dominik Hašek při návratu z turnaje v... | foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA Minulý týden bylo v Moskvě podepsáno memorandum o vytvoření Ligy hokejových legend, nové soutěže reprezentací pro internacionály starší 45 let.

S nápadem a iniciativou přišel bývalý ruský kanonýr Pavel Bure, který sám musel kvůli vleklým zdravotním problémům pověsit brusle na hřebík už ve 32 letech. Legendární útočník s přezdívkou Ruská raketa se zároveň stal i šéfem soutěže.

Podle agentury Interfax se podniku zúčastní například Rusové Vjačeslav Fetisov a Alexej Kasatonov, čeští hokejisté Dominik Hašek či Vladimír Růžička, Slovák Peter Šťastný, Fin Jari Kurri nebo švédské hvězdy Bengt-Ake Gustafsson a Nicklas Lidström.

Systém turnaje má být vyřazovací, což dává šanci, že se ho fanoušci po pár zápasech nepřejedí. Zajímavý nápad a experiment. Teď ještě bude záležet, jak k tomu přistoupí samotní hráči. 

Svou účastí i nasazením. Exhibicí, kde se hráči hlavně těší, až si dají po zápase pivo, bylo a je plno. Nastavit akci seriózní rámec, aby se rychle neomrzela, tak bude docela těžké.

Najdete na Lidovky.cz