23. září 2014 19:14 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kovář dal oba góly Magnitogorsku, dařilo se i Čechům z Čeljanbinsku

Jan Kovář oslavuje se spoluhráči gól v síti Lva. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kovář oslavuje se spoluhráči gól v síti Lva. | foto: MAFRA - Michal Šula

MOSKVA/PRAHA Útočník Jan Kovář vstřelil v Kontinentální hokejové lize oba góly Magnitogorsku, který porazil 2:1 Novosibirsk. Metallurg vyhrál osm z devíti zápasů v sezoně a vede tabulku Východní konference.

Nejlepší nahrávač minulého ročníku KHL Kovář se dnes poprvé trefil dvě minuty před koncem první třetiny v přesilovce. Ve 25. minutě vyrovnal za Novokuzněck Vladimir Butuzov, nicméně český útočník strhl v 52. minutě vítězství na stranu Magnitogorsku. Hostující brankář Vasilij Košečkin nezachytil puk odražený od zadního mantinelu a dojíždějící Kovář situace využil ke vstřelení rozhodujícího gólu.

Nejproduktivnější Čech v KHL tak zdvojnásobil svůj střelecký účet v sezoně na čtyři branky. Z devíti zápasů má na kontě 12 bodů.

Na opačném konci tabulky konference i celé soutěže je Jekatěrinburg, tým druhého z bratrské dvojice Kovářů brankáře Jakuba. Avtomobilist s českým gólmanem dnes podlehl doma 2:3 Novokuzněcku a prohrál osmé z devíti utkání v ročníku.

Čeští hokejisté se gólově prosadili v obou týmech v utkání Chanty Mansijsku s Čeljabinskem. Domácí Jugra měla zápas dobře rozehraný, po brance Lukáše Kašpara z 39. minuty vedla 3:1, ale Traktor vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech.

Na obratu měl podíl i Martin Růžička, jenž po přihrávce Jana Bulise v 55. minutě vyrovnal na 3:3 a poslal zápas do prodloužení. V nájezdech jako jediný uspěl hostující Andrej Kosticyn, Kašpar se neprosadil.