Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitel Ottawy: Crosby je především uplakánek. Hvězdný Kanaďan: Rád se poslouchá

Sport

  19:19
PRAHA - Kanadský hokejista Sidney Crosby má za sebou nepříjemný týden. Kapitán Pittsburghu se stal hlavní postavou dvou incidentů, po kterých jeho zavilí kritici volali po pokutách, ne-li suspendacích. Crosby nejprve bodl holí do slabin Ryana O’Reillyho, poté zase odsekl Marku Methotovi kus prstu. Potrestán nebyl ani jednou.

Sidney Crosby, kapitán Pittsburghu. foto: ČTK/AP

Oba Crosbyho zákroky unikly pozornosti rozhodčích a bez potrestání je nechala také disciplinární komise NHL.

Ta jednala správně, za první incident, bodnutí do slabin O’Reillyho, mohla při velmi přísném metru udělit pokutu, za seknutí přes prst Methota nepřipadala v úvahu ani ta.

S tím se těžko smiřoval Eugene Melnyk, vlastní Ottawy, kde zkušený kanadský bek působí. „Pokud bude Mark chybět deset zápasů, měl by tak dlouho chybět i Crosby,“ tvrdil.

„Je mi jedno, jestli je to nejlepší hráč NHL. Crosby je především uplakánek,“ pustil se do pittsburghské hvězdy.

„Mark ztratil kus prstu. Viděli jste to? Je to pěkně ošklivé zranění. Nechtěl bych to ukázat komukoliv pod pětadvacet let,“ zlobil se svérázný ottawský majitel, který v poslední době pálí jeden silný výrok za druhým.

Nedávno se vyjadřoval k olympijské otázce. V minulosti zase až přespříliš úzkostlivě bránil své hráče, ostatně tak jako nyní.

Crosby nenechal Melnykova slova bez komentáře. „Melnyk se rád poslouchá, jak mluví,“ rýpl si druhý nejproduktivnější hráč NHL.

O sekeře na Methota, při které jeden z klíčových obránců Ottawy přišel o kus prstu, řekl: „Snažil jsem se trefit jeho hokejku, ale trefil jsem ho do prstu. Vím, jaké to je. Takové sekery bolí.“

Kanadskému útočníkovi nicméně žádný kus prstu nechybí.

Spor s Melnykem nenechal bez povšimnutí ani Crosbyho agent Pat Brisson. „Myslím si, že by vlastníci klubů měli být pokutováni za to, když se negativně vyjadřují o hráčích soupeře.“

K incidentu se vyjadřovali také mnozí další, naštěstí bez klapek na očích. Pittsburský trenér Mike Sullivan i ottawský kapitán Erik Karlsson se shodli na tom, že nešlo o úmyslný zákrok.

Karlsson navíc podotkl, že se takové fauly stávají běžně. Ano, stávají. Když je ovšem v hlavní roli Crosby, obětí Melnykův hráč a vše dopadne nešťastně, je o zábavu postaráno.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat