10. června 2010 16:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Marián Hossa ukončil čekání na Stanley Cup. Do třetice se dočkal

Toews předává Stanley Cup Hossovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Toews předává Stanley Cup Hossovi. | foto: Reuters

PHILADELPHIA/PRAHA Dvakrát za sebou zažil ten hořký pocit sledování radosti soupeře. Slovenský útočník Marián Hossa se už ale může smát. Na třetí pokus už konečně vytoužený Stanley Cup získal.

"Jen pojď, vezmi si ho," vybízel kapitán Chicaga Jonathan Toews Hossu, který slavný pohár zvedl nad hlavu hned jako druhý v pořadí. "Jóóó bejby," křičel jednatřicetiletý forvard. Hossa tak může zapomenout na předchozí neúspěšné pokusy. Před dvěma lety bojoval v dresu Pittsbughu, ale nakonec sledoval radující se hokejisty Detroitu. A protože mu krátce na to skončila smlouva, upsal se právě Detroitu z jednoho prostého důvodu - cítil, že s ním má největší šanci Stanley Cup vyhrát. Hossa se však přepočítal. Detroit sice ve finále byl, ale prohrál. S Pittsburghem...

Slovák Hossa slaví se svými spoluhráči.
Loni v létě podepsal dvanáctiletý kontrakt v Chicagu, od kterého nikdo nic moc neočekával. Ale tým Blackhawks skončil druhý v Západní konfererenci a pak dokráčel až do finále. "A když konečně začalo, měl jsem v sobě smíšené pocity. Na jednu stranu jsem byl šťastný, na druhou vyděšený," líčil včera. S pohárem nad hlavou z něj všechny obavy spadly. "Ohromná úleva. Trojka je moje šťastné číslo. Vyhrál jsem a mám Stanley Cup. Je to neuvěřitelný pocit," rozplýval se.


Hossa se zároveň zapsal i do historie - jako první hráč naskočil do třech po sobě jdoucích finále v dresu tří různých klubů. "Vidět Mariána zvednout pohár nad hlavu je jeden z momentů, na které nikdy nezapomenu," přiznal Hossův kamarád a spoluhráč Tomáš Kopecký, který už radost z vyhrané sezony zažil před třemi lety v Detroitu. "Marián udělal pro úspěch všechno. A kvůli tomu přece hrajete hokej," dodal Kopecký.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz