Mazanec inkasoval čtyři branky. Nashville přesto Detroit udolal

7:56aktualizováno  9:34
NEW YORK - Český gólman Marek Mazanec inkasoval v pondělním utkání NHL čtyři branky z 25 střel, přesto si připsal druhou výhru za sebou, neboť hokejisté Nashvillu doma zdolali Detroit 6:4. Přestřelka vygradovala v poslední třetině, v níž hosté třikrát snížili na rozdíl jedné branky, ale Predators vždy našli gólovou odpověď.

Marek Mazanec při zápasu Nashville a Edmontonu. foto: ČTK

"Bylo bezva, že jsme dokázali skórovat, když jsme to potřebovali a zase je tím srazili," těšilo útočníka Nashvillu Mikea Fishera, že tým většinu utkání vedl a jakýkoli náznak dramatu včas utnul. "K tomu spousta gólů, nechyběly emoce a v poslední třetině to bylo jako na houpačce. Mělo to všechno, co od sportovního utkání čekáte, takže z tohoto pohledu to byl dobrý zápas," doplnil trenér vítězů Barry Trotz.

V duelu metropolitních týmů porazila Ottawa na svém ledě Washington 3:1. Hosté se sice po akci Martina Erata ujali ve třetí minutě vedení, ale v dalším průběhu se už gólově prosazovali jenom Senators. U zrodu vyrovnávací trefy stál Milan Michálek. "Měli jsme velké šance, ale neproměnili jsme je. Trefovali jsme tyčky, břevna anebo jsme nechali vyniknout gólmana. Rozchytali jsme ho," komentoval porážku Alexandr Ovečkin, nejlepší střelec soutěže, který poslední čtyři utkání nebodoval. Po srážce s ním nedohrál zápas domácí útočník Chris Neil.

Chicago udolalo Los Angeles 1:0 a vede ligu o dva body

Ovečkin po utkání tvrdil, že on byl oběť. "Viděl jsem, že se mě chystá srazit ramenem na rameno. Byl jsem na to připraven, ale trefil mě do hlavy, přímo do brady. A to rozhodčí neviděli. Přitom tam jsou čtyři a ani jeden z nich si toho nevšiml. Zřejmě začali s oslavou Nového roku příliš brzy, ještě před zápasem," řekl ruský útočník. Hokejisté Chicaga udolali Los Angeles 1:0 a vedou ligu o dva body před druhým Anaheimem. Hlavním hrdinou utkání byl brankář Antti Raanta, který kryl 26 střel a připsal si první čisté konto v NHL. Jediný gól zápasu vstřelil v osmé minutě Brandon Saad.

"Dali jsme jen jeden gól, takže jsem věděl, že pokud chceme vyhrát, musím všechno chytit," uvedl Raanta, který nad nulou začal přemýšlet až v posledních dvou třech minutách. Ve stejné pasáži v minulém zápase dvakrát inkasoval a Chicago nakonec přišlo o dvoubrankový náskok a prohrálo v St. Louis 5:6 po nájezdech. "Jsem rád, že jsme tentokrát vydrželi celých šedesát minut," dodal. Pro Jakuba Voráčka skončila ve Vancouveru série devíti zápasů, v nichž bodoval a rozšířil svou bilanci o šest branek a devět asistencí. Přesto nemusel být smutný, protože s Philadelphií zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech. Flyers se v utkání oklepali z gólu v 58. minutě na 2:3 a v čase 59:13 vyrovnali. Rozstřel rozhodl Vincent Lecavalier.

Výsledky NHL

Ottawa - Washington 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky:
14. Zibanejad (M. Michálek), 24. Turris, 60. MacArthur - 3. Ward (Erat). Střely na branku: 38:35. Diváci: 20.193.

Chicago - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 8. Saad. Střely na branku: 30:26. Diváci: 22.161.

Nashville - Detroit 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)
Branky: 2. a 53. Wilson, 10. C. Smith, 24. Spalling, 46. Fisher, 60. Josi - 3. Abdelkader, 41. Dacjuk, 52. Quincey, 55. Eaves. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.212.

Vancouver - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Sestito, 37. Hansen, 58. D. Sedin - 16. Streit, 39. Giroux, 60. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd Lecavalier. Střely na branku: 44:27. Diváci: 18.910.

4. Dallas 38 19 7 12 112:111 45
5. Minnesota 41 20 5 16 96:107 45
6. Winnipeg 41 18 5 18 111:121 41
7. Nashville 40 18 4 18 95:119 40