Marek Mazanec při zápasu Nashville a Edmontonu. | foto: ČTK

Aktualizováno

Mazanec výhru Nashvillu nevychytal, radoval se kontroverzní Bryzgalov

•   7:26aktualizováno  10:45
NEW YORK - Hokejisté Nashvillu s Markem Mazancem v brance podlehli ve čtvrtečním utkání NHL Edmontonu 0:3. Český gólman, který ve středu vychytal čisté konto, inkasoval o den později dva góly v rozmezí 51 sekund druhé třetiny. Jinak si připsal 25 úspěšných zásahů. Poslední branku obdrželi domácí v závěrečné minutě při hře bez brankáře.

První gól dostal Mazanec po teči Ryana Nugenta-Hopkinse, druhý z přečíslení dva na jednoho, které zakončil povedenou bekhendovou kličkou Taylor Hall. Další pokusy hostů už dvaadvacetiletý rodák z Písku do sítě nepustil, a tak stejně jako ve svých šesti předchozích startech inkasoval v zápase maximálně dvakrát. I díky tomu se Mazanec pohybuje v popředí nejsledovanějších statistik brankářů, kteří nastoupili v této sezoně alespoň v deseti utkáních. S průměrem 2,01 inkasované branky je šestý a o jednu příčku níže s úspěšností zásahů 93,4 procenta.

Zápas Edmontonu s Nashvillem:

Na opačné straně se zaskvěl Ilja Bryzgalov, jenž nastoupil od úvodní minuty poprvé od dubna. Ruský brankář, který s Oilers podepsal roční kontrakt na začátku listopadu, zneškodnil všech 33 střel a stal se první hvězdou zápasu. "Připsat si čisté konto je pokaždé prima. Zatím je to dobré," řekl Bryzgalov, jehož Philadelphia po minulé sezoně vyplatila ze smlouvy. "Odvedl skvělou práci. Ani na chvíli jsem nebyl nervózní," rozplýval se trenér Edmontonu Dallas Eakins. Predators ztratili vedle bodů i klíčového obránce Sheu Webera. Kapitán týmu po zásahu pukem do tváře pod pravé oko opustil v závěru druhé třetiny led a do hry se už nevrátil.

Hokejisté Vancouveru zvítězili na ledě Ottawy 5:2

"Samozřejmě, že bez kapitána je to vždycky těžké. Doufáme, že je v pořádku a že se k nám zase brzy připojí," uvedl Roman Josi, který s Weberem tvoří první obrannou dvojici. Hokejisté Vancouveru zvítězili na ledě Ottawy 5:2 a připsali si teprve druhou výhru v posledních devíti zápasech. Canucks převzali kontrolu nad utkáním v prostřední části, kdy během 21. až 29. minuty čtyřmi góly otočili stav z 0:1. Obrat odstartoval Daniel Sedin, pro něhož to byla 300. branka v NHL.

Zápas Ottawy s Vancouverem:

"Když jste uprostřed sezony, nezajímají vás osobní statistiky. Ale po sezoně nebo až se člověk jednou ohlédne za svojí kariérou, to bude jiné. Teď jsem rád, že jsem tím gólem pomohl k výhře," řekl Daniel Sedin, který byl společně s dvojčetem Henrikem vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Výsledky NHL:

Ottawa - Vancouver 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Branky: 9. MacArthur, 39. Zibanejad - 21. D. Sedin, 22. Booth, 25. Garrison, 30. Weise, 46. Santorelli. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.931.

Nashville - Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Nugent-Hopkins, 27. Hall, 60. Eberle. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procent. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.279.

3. Colorado 23 17 0 6 70:49 34

4. Minnesota 26 15 4 7 65:61 34

5. Nashville 26 13 2 11 60:72 28

6. Winnipeg 27 12 4 11 72:78 28

7. Dallas 23 12 2 9 67:68 26

Autoři: Lidovky.cz, ČTK